با ارائه و معرفی محصولات فناورانه انجام گرفت:

حضور فعال مرکز رشد جهاددانشگاهی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان اردبیل

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۳۹۱۲ رویدادها جدیدها
معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل از حضور فعال در  بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان با هدف ارائه و معرفی محصولات فناورانه خبر داد.
حضور فعال مرکز رشد جهاددانشگاهی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان اردبیل

مهران محمدی اظهار داشت: در این نمایشگاه که با شرکت مراکز رشد، دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و حوزه پژوهش دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برگزار می‌شود مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل آخرین دستاوردهای فناورانه خود را عرضه کرده است.

 

وی افزود: در غرفه مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل محصولات و تحقیقات مربوط به 16 واحد و هسته فناور عرضه گردیده است که با استقبال بازدیدکنندگان و مسئولان روبرو بوده است.

 

محمدی خاطرنشان کرد: در طول مدت برگزاری نمایشگاه فناوران مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با حضور در غرفه به سوالات مراجعه‌کنندگان پاسخ داده و اطلاعات لازم را ارائه می‌کنند. همچنین بروشور معرفی گیاهان دارویی پخش می‌شود.

 

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل، خاطرنشان کرد: در این مرکز 16 واحد و هسته فناور مستقر گردیده اند که 34 ایده و طرح را ارائه نموده اند و فعالیت های خود را برای تولید محصولات دارویی در قالب این مرکز ساماندهی می کنند.

 

معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل گفت: در این مرکز 12 اختراع به ثبت رسیده و سه شرکت توانسته اند به دانش بنیان تبدیل شوند.

 

وی تصریح کرد: واحئهای فناور در این مرکز در مسیر درست اخذ مجوز قرار می گیرند تا از این طریق همه آزمایشات و کارآزمایی بالینی خود را با مولفه های سازمان غذا و دارو طی نمایند و در این مسیر حمایت های لازم از ان ها به عمل می آید.

 

گفتنی است بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان اردبیل از 17 تا  20 آذر‌ماه در سالن تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 9 صبح تا 17 عصر از آن بازدید کنند.

 

گزارش تصویری مربوط به این خبر را از اینجا ببینید.


نظر شما :