رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:

جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه گیاهان دارویی توانمندی بالایی دارد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰ کد : ۸۲۲۷ فناوری پربازدید ترین ها جدیدها
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با همراهی رئیس جهاددانشگاهی از مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی این واحد بازدید نموده و در جریان فعالیت های آن قرار گرفت.
جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه گیاهان دارویی توانمندی بالایی دارد

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در این بازدید با اشاره به اینکه زیرساخت‌ و فعالیت‌های خوبی توسط جهاددانشگاهی در استان ایجاد و ارائه شده است، تصریح کرد: هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌های متولی می‌تواند تحولات خوبی را در استان رقم بزند و مایه امید برای جامعه باشد.

دکتر حبیب ابراهیم‌پور با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه گیاهان دارویی و صنایع خلاق بسیار قوی فعالیت می‌کند، ادامه داد: فعالیت‌های مشترکی که در پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان در حال انجام است موجب هم‌افزایی می‌شود و نتایج اثربخشی را به دنبال خواهد داشت.

وی فناوری را وجه اشتراک جهاددانشگاهی با پارک علم و فناوری عنوان کرد و با بیان اینکه جهاددانشگاهی در راستای رشد و توسعه استان امکانات خوبی برای شرکت های فناور فراهم کرده است، ادامه داد: جهت‌گیری پارک به سمت رشد فعالیت‌های فناوری در استان است به همین خاطر با شناسایی نقاط مشترک می‌توان در جهت توسعه فعالیت‌های مراکز رشد تاثیرگذار عمل کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان است، یادآور شد: با تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسات پژوهشی می‌توان زمینه مناسبی را برای افزایش ثروت و اشتغال در حوزه فناوری استان فراهم کرد.

ابراهیم پور با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان آماده همکاری و حمایت از برنامه‌های توسعه ای جهاددانشگاهی است، خدمات جهاددانشگاهی را در حوزه سلامت باروری ارزنده و مهم عنوان کرد و افزود: کادر درمانی، تجهیزات، امکانات و خدمات این نهاد در سطح قابل قبولی است و با تأمین فضای فیزیکی مناسب و همکاری دستگاه‌های متولی می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به زوجین نابارور تلاش کند.

وی از تلاش‌های جهاددانشگاهی استان اردبیل در ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف تقدیر کرد.

گفتنی است رئیس پارک علم و فناوری استان در این بازدید با تعدادی از فناوران مرکز رشد به گفتگو پرداخته و از نزدیک با فرآیند تولید نمونه محصولات شرکت ها قرار گرفت.


نظر شما :