موفقیت در هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا

جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل مدال برنز را کسب کرد

۲۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۳ کد : ۴۹۰۳۴ واحدهای فناور جدیدها
جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل مدال برنز را کسب کرد

هفتمین جشنواره بین الملیی دانش آموزی ابن سینا با حضور ۳۶۰۰ دانش آموز از اقصی نقاط کشور و دانش آموزان ۸ کشور خارجی برگزار شد که در آن، جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مدال برنز را کسب کرد و در تالار فردوسی دانشگاه تهران مورد تجلیل قرار گرفت.

رادین اکبرپور جوانترین مخترع فعال مرکز رشدجهاددانشگاهی استان اردبیل، در نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانش آموزان راه یافته به مرحله حضوری هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا نیز شرکت کرد و به ارائه اختراعات و ابتکارات خود پرداخت.

در این نمایشگاه، دستاوردهای هفتمین جشنواره ابن سینا با حضور نزدیک به هزار شرکت کننده در روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریورماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد که در غرفه این عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل، بازدیدکنندگانی از کشورهای روسیه، اندونزی و مکزیک حضور یافته و با مجموعه تلاش اکبرپور آشنا شدند.

در این دوره از جشنواره، به صورت آموزش محور و رویکردهای جدید آموزشی و همچنین شناختی و پس از ۲ مرحله داوری مستندات پروژه ها و ویدیوهای ارسالی دانش آموزان و همچنین داوری به صورت آنلاین، برگزیدگان انتخاب شدند.

برای برگزیدگان شرایط ویژه ای مهیا شده است از جمله این که عضو فدراسیون جهانی مخترعان خواهند شد و در مسابقات بین المللی و جهانی مکزیک، کرواسی، سنگاپور، مسابقات علمی پژوهشی اندونزی شرکت می کنند.

رادین اکبرپور دانش آموز مستعد اردبیلی است که با ایده« درمان کننده گیاهی زخم» در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مستقر شده و از خدمات حمایتی آن در قالب مشاوره و هدایت برخوردار است. وی عضو انجمن شیمی ایران و باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی بوده و در مسابقات ملی و بین المللی حائز جوایز ارزنده شده است.

اکبرپور درحال حاضر بر روی دستگاه پویایی ذهن کودکان کار می کند تا بتواند آن را به عنوان اختراع جدید خود به ثبت برساند.

text to speech icon

نظر شما :