حضور فعال شرکت خاک آب آژیانه در نمایشگاه تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته اردبیل

۱۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۸ کد : ۴۸۳۸۱ واحدهای فناور جدیدها
هجدهمین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات، ادوات کشاورزی، نهاده ها، تجهیزات آبیاری و صنایع وابسته استان اردبیل، در حالی با شرکت تولیدکنندگان ۱۳ استان کشور برگزار شد که مجموعه دانش بنیان خاک آب آژیانه به عنوان واحد مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانگاهی اردبیل در آن حضور فعالی داشت.
حضور فعال شرکت خاک آب آژیانه در نمایشگاه تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته اردبیل

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه در این خصوص گفت: هجدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته استان اردبیل از تاریخ هشتم لغایت 11 شهریور در محل نمایشگاه بین المللی اردبیل برگزار شد و مجموعه آژیانه توانست در آن حضور فعالی داشته باشد.

محمود خروشی اظهار داشت: در کنار برگزاری این نمایشگاه که جدیدترین یافته های علمی و تخصصی بخش کشاورزی، نهاده ها ها و ماشین آلات در معرض دید علاقمندان قرار گرفته بود، شاهد برگزاری دومین رویداد ترویج کشاورزی دانش بنیان و نوآور را نیز بودیم که توانست بر بار علمی این نمایشگاه اضافه کند.

 

وی بااشاره به معرفی دو محصول این شرکت در نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه توانستیم فرآورده گیاهی شامل قطره ضد سینوزیت دامپرلی و کپسول ضد التهاب استخوان زینکوپر را معرفی کرده و با صاحب نظران و مردم در این خصوص گفتگو نماییم.

خروشی تصریح کرد: این شرکت ابتدا فعالیت خود را در بخش کشاورزی در شهر اردبیل آغاز کرد اما با گذشت زمان، کسب تجربه و با در اختیار داشتن متخصصین در سطح استان و حتی کشور فعالیت اصلی خود را متمرکز بر گیاهان دارویی نمود.

وی ادامه داد: اکنون به لطف پروردگار و با حمایت مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل و با بهره گیری از علم اساتید برجسته به نتایج ارزنده ای در جهت تهیه و تولید مواد اولیه طب سنتی و به خصوص داروهای وابسته گیاهان دارویی به کمک متابولیت های ثانویه و با استفاده از فناوری نانو رسیده است.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه اذعان داشت: تهیه و تولید مواد اولیه و دارویی وابسته به گیاهان دارویی به کمک متابولیت های ثانویه با استفاده از فناوری نانو، تهیه و تولید اسانس، عصاره و روغنهای گیاهی، تهیه و تولید متابولیت های ثانویه، تهیه و تولید داروهای گیاهی اعم از پماد، لوسیون، شربت، قرص، اسپری از جمله فعالیت های این شرکت می باشد.

وی در خصوص قطره گیاهی ضدسینوزیت دامپرلی گفت: قطره دامپرلی برگرفته از گیاهان دارویی از جمله سیاهدانه، رزماری و زیتون می باشد که دارای خاصیت ضدمیکروبی و ضدباکتریایی بوده و موجب گشادی رگها، رفع احتقان، خلط آوری و دفع عفونت و در نهایت موجب تخلیه سینوسها از عوامل بیماری زا می گردد و می تواند برونش ها را از بازگشت سه باکتری مهم عامل عفونت مصون نماید. قطره دامپرلی همچنین به مدت شش ماه از استقرار و ورود میکرو ارگانیسم های عامل سینوزیت جلوگیری می نماید. دامپرلی را می توان بدون شک یک محصول بی رقیب برای درمان سینوزیت دانست.

خروشی با اشاره به محصول دوم این شرکت خاطرنشان کرد: کپسول ضدالتهاب استخوان زینکوپر از مکمل های قدرتمند جهت رفع التهابات مفاصل و دارای منشایی کاملا گیاهی و طبیعی است. کپسول زینکوپر علاوه بر اینکه دارای آثار قدرتمندی در زمینه برطرف کردن التهابات مفاصل است، اثرات آلاینده ها بر سلول ها را نیز کاهش می دهد و به حفظ تعادل سلولی کمک می کند. این محصول دارای منشا کاملا گیاهی است و از عصاره های زردچوبه، زنجبیل، فلفل سیاه و شیرین بیان ساخته شده است.

وی در پایان با اشاره به حضور مطلوب مردم و مسئولان در نمایشگاه افزود: علاوه بر حضور مردم، علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی، معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل و مدیران کل این مجموعه، فرماندار اردبیل، مدیرکل امور روستایی استانداری اردبیل، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و معاونان و مدیران این مجموعه، هیات مدیره کشت و صنعت مغان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی استان، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل نیز از غرفه شرکت خاک آب آژیانه اردبیل بازدید نمودند.

گفتنی است در هجدهمین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات، ادوات کشاورزی، نهاده ها، تجهیزات آبیاری و صنایع وابسته استان اردبیل، تولیدکنندگان ۱۳ استان شامل تهران، کردستان، مرکزی، آذربایجان شرقی، گلستان، خراسان رضوی، لرستان، زنجان، همدان، اصفهان، یزد، البرز و اردبیل هستند که از هشتم تا ۱۱ شهریورماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی اردبی در ۵۱ غرفه شرکت نمودند.


نظر شما :