موفقیت فناوران حوزه گیاهان دارویی:

ثبت دو اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۵ کد : ۴۸۲۱ فناوری
سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: فناوران مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل موفق به ثبت دو اختراع جدید شدند.
ثبت دو اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

مهران محمدی اظهار داشت: « محلول گیاهی التیام دهنده التهاب ریه و برونش و تسکین دهنده سرفه های حاد و مزن » توسط سعید ناصری و سیده سیمین دخیل پور از فناوران شرکت شفا درمان پاک داروی سبز مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل ثبت اختراع و گواهینامه آن از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک صادرشده است.

 

وی با  بیان اینکه اختراع دیگری در این شرکت فناور به ثبت رسیده است، ادامه داد:« پماد گیاهی التیام دهنده التهاب پوستی زخم بستر و کاهنده درد و سوزش« عنوان اختراع دیگری است که توسط سعید ناصری و سیده سیمین دخیل پور به ثبت رسیده و گواهی آن صادر گردیده است.

 

محمدی خاطر نشان کرد: محصولات ثبت شده جزو طرح های فناورانه این مرکز مورد حمایت جهاددانشگاهی می باشد که پس اط اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح به عنوان محصول دانش بنیان قابلیت بهره برداری عمومی خواهند داشت.

 

وی افزود: جهاددانشگاهی استان اردبیل با ارائه امکانات مناسب در تلاش است تا حمایت های مناسبی را از شرکت های فناور و دانش بنیان به عمل آورد تا زمینه ساز رشد علمی و پژوهشی باشد.

 

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: 15 شرکت فناور با طرح های متعدد در این مرکز مجوز استقرار دریافت نموده اند که بخش عمده ای از آن ها در حال تبدیل به دانش بنیان می باشد.

کلید واژه ها: ثبت اختراع


نظر شما :