با بررسی طرح شرکت آرتا پردیس سلامت شفا انجام شد:

تسهیل در فرآیند پذیرش بیماران خارجی در استان اردبیل

۰۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۴ کد : ۴۸۱۵۲ رویدادها جدیدها
تسهیل در فرآیند پذیرش بیماران خارجی در استان اردبیل

جلسه هماهنگی جهت تسهیل فرآیند پذیرش بیماران خارجی با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رئیس جهاد دانشگاهی استان و مدیران معاونت های درمان و بهداشت دانشگاه، معاون مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل و مدیرعامل شرکت آرتا پردیس سلامت شفا در سالن جلسات معاونت درمان برگزار شد.

در این جلسه در خصوص تسهیل پذیرش بیماران خارجی در بدو ورود به کشور، اقدامات و آمادگی‌های شرکت تسهیلگر درمان و امکان استقرار در پایانه مرزی جهت ساماندهی به پذیرش گردشگران سلامت در بدو ورود بحث و تبادل نظر شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل در این جلسه گفت: در راستای حمایت جهاد دانشگاهی استان اردبیل از استارتاپ ها، مشاهده نوآوری، مدل کسب‌وکار زمان‌بندی شده و خلاقیت در طرح‌، استارتاپ شفامدتور از شرکت آرتاپردیس سلامت شفا مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل توانسته است این استارتاپ توانست شاخص‌های لازم برای ورود به برنامه زیست‌بوم صنایع خلاق کشور را به‌دست بیاورد.

مهران اوچی اردبیلی اظهار کرد: شرکت آرتاپردیس سلامت شفا در حوزه گردشگری سلامت فعال است و می‌تواند در حوزه ساماندهی برنامه های گردشگری سلامت استان نظیر انسجام بخشی به حضور اتباع خارجی در حوزه سلامت نیز فعالیت‌های روبه رشدی داشته باشد و برهمین اساس، جهاد دانشگاهی اردبیل اقدام به پذیرش و حمایت از آن در قالب مرکز رشد نموده است.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی در تلاش است تا نقش تسهیلگری را در اکوسیستم کارآفرینی و فناوری ایفا نماید و برای این هدف در حال ترسیم برنامه منسجم استارتاپی در حوزه کسب‌وکارهای حوزه های گردشگری، خانگی و گیاهان دارویی است تا مسیری روشن را برای کارآفرینان استان ترسیم نماید.

اوچی اردبیلی خاطرنشان کرد: شفامدتور یک تسهیل کننده سفرهای پزشکی برای بیماران بین المللی است که مایل به بازدید از استان اردبیل برای تامین نیازهای بهداشتی خود هستند و در کنار آن با جاذبه های گردشگری استان نیز ارتباط داده خواهند شد.

رئیس جهاددانشگاهی تصریح کرد: شفامدتوربه عنوان یک رابط بین بیماران و مراکز درمانی با تجربه و مراکز رفاهی و اقامتی در استان اردبیل با کمترین قیمت بهترین خدمات از جمله خدمات درمانی، پزشکی و طبیعت درمانی را برای گردشگران سلامت این استان فراهم خواهد کرد بنابراین حمایت مسئولان از این شرکت در راستای ثروت آوری به منطقه ضروری به نظر می رسد.

در پایان این جلسه مقرر گردید طرح شرکت آرتاپردیس سلامت شفا و تصمیم گیری درخصوص نحوه فعالیت و استقرار آن در پایانه مرزی بیله سوار از طریق هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بررسی و درخصوص آن تصمیم گیری شود.


نظر شما :