بازدید فرماندار اردبیل از مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل

۳۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۵ کد : ۴۸۱۵۱ رویدادها جدیدها
فرماندار اردبیل با همراهی رئیس جهاددانشگاهی از مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل بازدید کرد.
بازدید فرماندار اردبیل از مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل

سیدمحمد اعتماد اعجازی در این بازدید گفت: جهاد دانشگاهی با پتانسیل‌های خوبی که در حوزه‌های مختلف به ویژه مرکز رشد فنآوری گیاهان دارویی دارد، می تواند به توسعه همه جانبه شهرستان اردبیل کمک ‌کند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل به عنوان یک از مراکز فعال حوزه فناوری استان خدمات شایانی ارائه می‌کند و این اقدام جهاد دانشگاهی شایسته و قابل تقدیر است.

اعتماد اعجازی با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات فناوری و دانش بنیان و  انجام فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی زمینه مناسبی در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل فراهم شده است، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با ورود به بخش فنناوری در حوزه گیاهان دارویی، تأثیر قابل توجهی در ارتقای این بخش در استان داشته است.

وی بر حمایت از برنامه‌های توسعه ای جهاد دانشگاهی تاکید و خاطرنشان کرد: تلاش‌مان بر این است که با تامین اعتبارات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز و تجهیز مناسب آن‌ها، در راه اندازی مراکز خدمات‌دهی مناسب به مردم در مجموعه جهاد دانشگاهی سهیم باشیم

.

در این بازدید رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از حضور 22 واحد فناور در مرکز رشد این نهاد خبر داد و گفت: در حال حاضر در این مرکز تمام روش‌های حمایتی ارائه می گردد به گونه ای که نزدیک به 40 مورد طرح فناورانه تحت پوشش قرار گرفته است.

مهران اوچی اردبیلی اضافه کرد: از زمان راه اندازی این مرکز کلیه خدمات به واحدهای فناور به صورت رایگان در اختیار واحدها قرار گرفته به گونه ای که 12 مورد ثبت اختراع، 3 مورد تبدیل به دانش بنیان و کسب عناوین برتر بخش های مختلف توسط مرکز رشد و فناوران حاصل این حمایت ها بوده است.

وی به ارائه خدمات متناسب با نوع فعالیت های واحدهای مستقر تاکید کرد و اذعان داشت: تلاش می کنیم تا مسیر تجاری سازی را برای شرکت های مستقر هموار کنیم و در این فرایند، هرگونه حمایت های مادی و معنوی جهاددانشگاهی مهیا خواهد بود.


نظر شما :