سیزدهمین جلسه شورای فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل برگزار شد

۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۸ کد : ۴۲۴۹۳ شوراهای تخصصی جدیدها
سیزدهمین جلسه شورای فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بررسی فعالیت ها و برنامه ها و همچنینن جذب و خروج و نحوه استمرار حمایت از واحدهای مستقر برگزار شد.
سیزدهمین جلسه شورای فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل برگزار شد

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل در این جلسه با تبریک اعیاد و قدردانی از حضور روسای دانشگاه محقق اردبیلی بنیاد نخبگان و همچنین نمایندگان اتاق بازرگانی و پارک علم و فناوری گفت: مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل به دلیل توسعه مناسب زیرساختی در جایگاه مناسبی قرار گرفته و حمایت های مطلوبی از واحدهای مستقر به عمل آورده و برنامهریزی خوبی برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

دکتر مهران اوچی اردبیلی کسب عنوان فناور برتر استان، مخترع برتر استان و پذیرش مقالات فناوران در مجامع علمی را برشمرد و اظهار داشت: علیرغم فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی در واحد اردبیل مطابق با نیاز واحدهای مستقر ۵ کارگاه آموزشی و ۵ رویداد در مرکز رشد برگزار گردید و واحدهای دارای نمونه محصول در سه نمایشگاه ملی و استانی شرکت نمودند تا بتوانند نسبت به معرفی محصول و تکمیل آن اقدام نمایند.

وی از استمرار حمایت های بانکی از واحدهای مستقر خبر داد و افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۰ واحد برای دریافت وام های کم بهره معرفی شدند و در تلاش هستیم تا میزان تسهیلات بانکی را به ۲۰ میلیون تومان و مساعدت در اخذ تسهیلات از صندوق های پژوهانه را به ۱۰۰ میلیون تومان ارتقا دهیم.

سرپرست مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به راه اندازی واحد صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خاطرنشان کرد: در این مجموعه امکان راه اندازی خط تولید اسانس و عصاره وجود دارد و در صورت اخذ حمایت های ملی و استانی، این موضوع میتواند در تکمیل زنجیره حوزه گیاهان دارویی موثر واقع گردد.

وی با اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده، افزود: در قالب این تفاهم نامه ها در تلاش هستیم تا از ظرفیت اتاق بازرگانی و بنیاد نخبگان استان بهره برداری نموده و از طریق برنامههای مشترک با پارک علم و فناوری بتوانیم در اکوسیستم فناوری استان نقش موثری ایفا نماییم.

 

توسعه جهاد دانشگاهی اردبیل در سال های اخیر قابل توجه بوده است

 

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به توسعه فعالیت ها در جهاد دانشگاهی اردبیل گفت: این موضوع نشان می دهد جهاد دانشگاهی با توسعه چشمگیر فعالیت ها می تواند در حوزه های مختلف استان نقش آفرینی نماید.

دکتر عزیز حبیبی اظهار داشت: توسعه جهاد دانشگاهی اردبیل در سال های اخیر قابل توجه بوده است و این واحد می تواند در حوزه کارآفرینی و فناوری یاریگر سایر دستگاه ها باشد.

حبیبی با اشاره به نحوه جذب واحدهای فناور پیشنهاد داد: در ارزیابی ایده ها از ترکیب داوران با تخصص های مختلف استفاده شده و برآیند نظرات آنان ملاک عمل نهایی تلقی گردد ضمن اینکه برای ارزیابی واحدهای متقاضی استاندارد مناسبی تدوین شود.

در ادامه این جلسه دکتر حسین شایقی رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل، بنیامین امامی نماینده اتاق بازرگانی، محمد نوروزی نماینده پارک علم و فناوری و مهندس رسول نیکخواه بهرامی فعال حوزه گیاهان دارویی ضمن بیان دیدگاه های خود در خصوص فعالیت های مرکز رشد، پیشنهاداتی برای توسعه و انسجام فعالیت ها ارائه نمودند. همچنین خانم مهندس سونیا طهماسبی به عنوان نماینده سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی از طریق سامانه آموزشی به صورت غیرحضوری، شرکت داشتند.

 

در ادامه این جلسه اعضای حاضر به تبادل نظر و بررسی مصوبه شورای جذب و ارزیابی طرح ها پرداخته و نسبت به پذیرش تقاضای استقرار واحدهای جدید و خروج برخی واحدها تصمیماتی را اتخاذ نمودند.

بر اساس تصمصم شورای فناوری شرکت« دهقان مزرعه محسنین با طرح تولید بذر و نشاء گیاهان دارویی در حال انقراض»، هسته در حال ثبت« بسته بندی برزگر» با ایده« ارده و عسل تک نفره» ، هسته درحال ثبت« نیل» با طرح دست« سازه های ارگانیک»، شرکت« مهرآرتاناب اورانوس» با طرح« صادرات محصولات تجاری شده مرکزرشد»، شرکت« پژوهشگران داروی سبز» با ایده« محلول گیاهی غرغره گلو موثر بر تسکین سرفه» و هسته در حال ثبت« امین مدیفارم آبادیس ایرانیان» با ایده« داروی گیاهی موثر بر اختلالات سیستم قلبی عروقی» مجوز استقرار و فعالیت 6 الی 9 ماهه در مرحله پیش رشد را مطابق با فرآیندها و مقررات مرکز رشد دریافت نمودند.

همچنین با پیشنهاد مرکز رشد مبنی بر خروج شرکت های« نقش آفرینان شهر گیاه»، « طبیعت جوان گستر ریحان» و شرکت« آریا دانش امید نیکا» موافقت به عمل آید.

عکس ها: مهندس بهرام شیخ باقری

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :