تجلیل مدیرکل استاندارد اردبیل از فناور جوان مرکز رشد جهاددانشگاهی

۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۵ کد : ۳۹۰۸۱ واحدهای فناور جدیدها
مدیرکل استاندارد اردبیل از رادین اکبرپور به عنوان جوان ترین فناور مرکز رشد جهاددانشگاه یاستان اردبیل تجلیل کرد.
تجلیل مدیرکل استاندارد اردبیل از فناور جوان مرکز رشد جهاددانشگاهی

 

هاشم علایی با اهدای لوح تقدیری از کسب توفیقات رادین اکبرپور در عرصه های فناوری داخلی و خارجی قدردانی کرد و گفت: زمینه لازم برای دانش آموزان و نوجوانان استان اردبیل در قالب مراکز رشد و پارک فراهم شده و لازم است مسئولان بیش از پیش به این حوزه توجه کنند.

 

وی افزود: مدارس، مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی باید نسبت به شناسایی استعدادهای درخشان و مشاوره و هدایت صحیح آن ها اقدامات لازم و موثری را به عمل آورند تا نخبگان علمی در سنین مختلف ایده ها و طرح های خود را به محصول و ثروت مناسب تبدیل نمایند.

 

علایی اظهار داشت: امروزه حرکت عظیم علمی در کشور عزیزمان به دست دانش آموز، دانشجویان و نخبگان فرهیخته و با حمایت همه جانبه مسئولان و مدیران علمی و فرهنگی آغاز شده است و بر همکان به ویژه جامعه علمی کشور است تا با هم فکری و همیاری گسترده در تقویت و اعتلای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از مواضع اصولی و انسانی بیش از پیش کوشا باشند.

 

معاون فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه تبدیل ایده به پدیده و فناوری باید از ابتدایی‌ترین سال‌های آموزش به کودکان آموخته شود، افزود: جهاددانشگاهی استان اردبیل با درک این حساسیت آموزشی در بین دانش‌آموزان و نوجوانان وارد عمل شده و طرح رویداد دیدار با فناوران فردا را در سنوات مختلف برای جامعه دانش آموزی برگزار می کند.

  

مهران محمدی خاطرنشان کرد: هر ایده‌ای که به ذهن خلاق دانش‌آموزان می‌رسد باید زمینه عملیاتی شدن پیدا کند و هرچه این آموزش‌ها در سنین پایه به دانش‌آموزان ارائه شود به همان میزان می‌توانیم به فردای بهتر نوجوانان امیدوار باشیم ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که سرمایه‌گذاری در حوزه تعلیم و تربیت و تعالی نسل آینده می‌تواند بستر مناسبی برای رشد و تعالی جامعه بر پایه فناوری‌ و نظام دانش بنیان فراهم کند.

 

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی تلاش دارد با گسترش فرهنگ کارآفرینی بر محور فناوری‌های جدید، نسل آینده را نسلی پرتحرک در مسیر توسعه کشور تربیت کند، اضافه کرد: ما امروز در مدارس با استعدادهای ناب دانش‌آموزان با موضوع فناورانه مواجه هستیم که هدایت صحیح این استعدادها و توانایی‌هایی دانش‌آموزان جزء وظایف نهادها و دستگاه‌‌های اجرایی مرتبط همچون جهاددانشگاهی است.

text to speech icon

نظر شما :