رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

دوره های آموزشی صابون و کرم سازی گیاهی در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۸ کد : ۳۸۰۶۰ رویدادها جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری دوره های آموزشی« صابون و کرم سازی گیاهی» در مرکز رشد گیاهان دارویی این واحد خبر داد.
دوره های  آموزشی صابون و کرم سازی گیاهی در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه دوره های آموزشی با هدف مهارت آموزی برای کارجویان و به ویژه بانوان خانه دار برگزار می شود، گفت: این دوره ها با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و با محدودیت های بهداشتی برگزار خواهد شد و تلاش می شود تا بصورت تضمینی اجرا شود.

وی با بیان اینکه این دوره ها از خلاقیت، جذابیت و درآمدزایی مناسبی برخوردار است، افزود: براساس تجربه قبلی، دومین دوره آموزشی« صابون سازی گیاهی» نیز در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد که در آن ضمن توجه به مزاج شناسی، روغن گیری و آموزش ساخت چند نوع ماسک گیاهی، به آموزش صابون سازی گیاهی به صورت کاربردی و عملی از مواد پایه ارگانیک و ساخت انواع صابون های نعنا، بابونه، رزماری، قهوه، لیمو، گل انار، ضد لک و شفاف کننده، ضد جوش، درمانی پوستی، زغال و آبرسان پرداخته است.

اوچی با اشاره به اولین دوره آموزشی«کرم سازی گیاهی» ادامه داد: در این دوره، آموزش کامل و جامع کرم سازی گیاهی انجام می شود و در آن مبانی ساخت کرم از قبیل نحوه فرمول نویسی برای ساخت انواع کرم های اختصاصی و ساخت کرم پایه به دو روش کرم طلا و کرم ویکتوریا، کرم جوانه گندم، کرم ضد آفتاب گیاهی، کرم مرطوب کننده، کرم ضد لک، ضدجوش و کرم دورچشم انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این دوره نحوه ساخت پماد اگزما و نیش حشرات نیز ارائه می شود، گفت: این دوره های آموزشی از جالب ترین شاخه های طب سنتی و گیاهان داروئی است که بوسیله آن علاقمندان می توانند طرز تهیه و ساخت صابون ها و کرم های گیاهی را در چند روز فرا گرفته و به عنوان یک کسب و کار با درآمد مناسب درنظر بگیرند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: دومین دوره« صابون سازی گیاهی» روزهای 6 و 7 آذرماه و اولین دوره آموزشی« کرم سازی گیاهی» روزهای 8 و 9 و 10 آذرماه به صورت حضوری در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور صادر می شود و لازم است قبل از حضور در کارگاه، نسبت به ثبت نام اقدام شود.

لازم به ذکر است علاقمندان می توانند برای ثبت نام مشخصات خود را با تلفن همراه به شماره  09149511461 پیامک و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس impard.acecr.ac.ir  مراجعه نمایند.

text to speech icon

نظر شما :