رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

پایان طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار/ توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل

۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۹ کد : ۳۷۸۶۵ رویدادها جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل به کار خود خاتمه داد.
پایان طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار/ توانمندسازی ۱۱۴ زن سرپرست خانوار در استان اردبیل

مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بر اساس الگوی نوین مشاغل خانگی که از سال 1398 به کارفرمایی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و نظارت وزارت کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی در حال اجرا بود، با دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده به اتمام رسید.

وی ضمن تشکر از همکاری نهادها و دستگاه های استانی در اجرای این طرح، ادامه داد: این طرح با همکاری سه جانبه اداره کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی استان اردبیل و به منظور توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار اجرا شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه سهمیه استان اردبیل از محل این طرح ۱۰۲ نفر بود، اظهار داشت: با پایش اطلاعات ۲هزار نفر و انجام مصاحبه و مشاوره برای ۶۹۳ نفر از زنان سرپرست خانوار، در نهایت امکان اشتغال و راه اندازی کسب و کار خانگی برای ۱۱۴ نفر در شهرهای اردبیل، مشگین شهر، رضی، آراللو و نمین و در رشته های قالیبافی، خیاطی و چرم دوزی فراهم شد.

 وی تصریح کرد: این طرح در سه فاز بررسی، شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌های استانی، توانمندسازی و اتصال به بازار با موفقیت اجرا و از سوی ناظر و کارفرمای طرح مورد تأیید قرار گرفت.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه خارج کردن افراد از پوشش نهادهای حمایتی، بهبود معیشت زندگی و تکریم زنان سرپرست خانوار از اولویت اصلی این طرح بود، خاطرنشان کرد: بعد از پایش‌ دقیق، اولویت های شغلی طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل با توجه به مزیت و ظرفیت‌های استانی توسط جهاد دانشگاهی تعیین شد.

وی یادآور شد: جامعه هدف طرح بر اساس مهارت، علاقه‌مندی و توان‌سنجی که توسط جهاددانشگاهی و با همکاری دستگاه‌های متولی اشتغال استان انجام گرفت، شناسایی و بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی با هدایت پیشران‌ها و ایجاد شبکه در رشته قالیبافی وارد بازار کار شدند.

اوچی اردبیلی در پایان اشتغال را از دغدغه‌های مهم استان اردبیل اعلام و بیان کرد: جهاددانشگاهی با اجرای موفق طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل به رفع برخی از مشکلات این حوزه و مدیریت روند توسعه اشتغال استان کمک کرد.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :