به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل؛

کارگاه آموزشی تحلیل محیط کسب و کار برگزار شد

۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۳ کد : ۳۷۵۳۱ فناوری جدیدها
به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل، کارگاه آموزشی تحلیل محیط کسب و کار به صورت مجازی برگزار شد.
کارگاه آموزشی  تحلیل محیط کسب و کار برگزار شد

در  این کارگاه که از مجموعه برنامه های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان اجرا شد، مدرس دوره های کارآفرینی و خلاقیت با ارائه ویژگی های عمومی کسب و کار گفت: هدف اصلی تحلیل محیط کسب و کار، تعریف حرفه تحلیل کسب و کار است، در واقع این استاندارد، یک اصل پایه است که متخصصان می توانند به منظور توافق و اطمینان از درستیِ کاری که باید انجام شود و دارا بودن مهارت های لازم برای انجام کارها، از آن استفاده کنند.

دکتر هوشنگ شریفی نمین اظهار داشت: این موضوع، مهارت ها و دانشی که یک تحلیلگر کسب و کار باید دارا باشد را تعریف می کند، به عبارتی دیگر چارچوبی است که تشریح می کند چگونه یک تحلیلگر کسب و کار وظایف خود را انجام دهد تا برای سازمان، ارزش خلق نماید. نوع وظایف و دستوراتی که باید انجام شوند، اهمیت نسبی وظایف و خیلی چیزهای دیگر ممکن است متفاوت باشند اما همه وظایف، یک هدف کلی را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه هدف از این بحث، آشنائی با استاندارد تحلیل گر کسب‌وکار و تکنیک ها و تحلیل های حرفه ای کسب‌وکار است، افزود: بسیاری از سازمان‌ها علاوه بر انجام کارهای روزمره و معمول خود در راستای استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها ناچار به تعریف پروژه‌های اعمال تغییرات سازمانی و یا بهبود فرآیندها و یا توسعه یک محصول یا خدمت جدید هستند بنابراین امروزه در دنیا افرادی که به آن‌ها تحلیلگر کسب و کار(Business Analyst) می گویند این وظیفه را در سازمان‌ها به عهده می‌گیرند.

شریفی در بخش های دیگر این کارگاه، علاوه بر بیان مطالب آموزشی، مثال های عملی مرتبط با تحلیل کسب و کار؛ همراه با ارائه نمونه های مفید و کاربردی نیز مطرح نمود.

در پایان این کارگاه به پرسش‌های حاضران از سوی مدرس کارگاه پاسخ‌های لازم ارائه و راهنمایی‌های مناسب پیشنهاد شد.


نظر شما :