به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل؛

کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم کاربردی در کسب و کار برگزار شد

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۹ کد : ۳۷۵۱۰ فناوری جدیدها
به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل، کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم کاربردی در کسب و کار به صورت مجازی برگزار شد.
کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم کاربردی در کسب و کار برگزار شد

در این کارگاه که از مجموعه برنامه های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان اجرا شد، مدرس دوره های کارآفرینی و خلاقیت با ارائه ویژگی های عمومی کسب و کار گفت: کسب و کارها، موتور پیشران رشد اقتصاد جهانی هستند و بسیاری از تغییرات و تحولات دنیای پیرامون ما، به دلیل فعالیت های آنها است.

دکتر هوشنگ شریفی نمین اظهار داشت: هرچند کارآفرینان و افرادی که تصمیم دارند در صنایع مختلف مشغول به کار شوند، نیاز جدی به کسب دانش درباره کسب و کارها دارند، اما کسب دانش در مورد نحوه عملکرد کسب وکارها، برای اکثر مردم نیز یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه فارغ از اینکه فرد در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت باشد، کسب دانش در مورد مفاهیم کلاسیک کسب و کار نظیر محاسبات مالی، ساختار سازمانی، مدیریت منابع قابل کاربرد است، ادامه داد: با گسترش سرعت تغییرات و نوآوری ها، متخصصین و محققین حوزه کسب و کار، توصیه دارند که همه باید با نگاهی کارآفرینانه، به شغلشان نگاه کنند که این امر کمک می‌کند تا با دانش، تعهد، انگیزش و علاقه بیشتری به فعالیت بپردازند و در نهایت منجر به موفقیت کسب و کار می‌شود.

دکترای حرفه ای DBA با اشاره به اینکه در فضای کسب و کار، مهارتهای افراد بسیار بیش از مدرک و ادعا مورد نیاز است، تصریح کرد: متاسفانه تاکید زیاد نظام‌های آموزشی سنتی بر حفظیات، موجب شده که بسیاری از افراد، حتی با مدارک تحصیلی معتبر، از مهارت های اساسی کسب‌و‌کار، محروم باشند، بنابراین کسانی که می‌خواهند قدم در مسیر پر فراز و نشیب کارآفرینی بگذارند، باید به صورت جدی برای توسعه مهارت های خود از مهارت های تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی تا مهارت های نگرشی، ارتباطی، فن‌بیان، مذاکره برنامه‌ریزی کنند.

شریفی در بخش های دیگر یاز این کارگاه به ارائه مبسوطی در محورهای ویزگی های کارآفرینان، فرصت های کسب و کار، فرآیند ایجاد کسب و کار، عوامل موثر بر فرآیندکارآفرینی، الگوریتم خلاقیت و نوآوری، عوامل موثر برای نیل خلاقیت و نوآوری و رویکردهای برخورد با مسئله در کسب و کار پرداخت.

در پایان این کارگاه به پرسش‌های حاضران از سوی مدرس کارگاه پاسخ‌های لازم ارائه و راهنمایی‌های مناسب پیشنهاد شد.


نظر شما :