رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

دوره آموزشی« صابون سازی گیاهی » در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

۲۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۴۸۴۴ واحدهای فناور جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری دوره آموزشی« صابون سازی گیاهی» در مرکز رشد گیاهان دارویی این واحد خبر داد.
دوره آموزشی« صابون سازی گیاهی » در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه این دوره با هدف مهارت آموزی برای کارجویان و به ویژه بانوان خانه دار برگزار می شود، گفت: این دوره آموزشی با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و با محدودیت های بهداشتی برگزار خواهد شد و تلاش می شود تا بصورت تضمینی اجرا شود.

وی با بیان اینکه این دوره از خلاقیت، جذابیت و درآمد زایی مناسبی برخوردار است، افزود: دوره آموزشی« صابون سازی گیاهی» در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد که در آن ضمن توجه به مزاج شناسی، روغن گیری و آموزش ساخت چند نوع ماسک گیاهی، به آموزش صابون سازی گیاهی به صورت کاربردی و عملی از مواد پایه ارگانیک و ساخت انواع صابون های نعنا، بابونه، رزماری، قهوه، لیمو، گل انار، ضد لک و شفاف کننده، ضد جوش، درمانی پوستی، زغال و آبرسان پرداخته است.

اوچی خاطرنشان کرد: دوره آموزش صابون سازی گیاهی یکی از جالب ترین شاخه های طب سنتی و گیاهان داروئی است که بوسیله آن علاقمندان می توانند طرز تهیه و ساخت صابون های گیاهی را در چند ساعت فرا گرفته و به عنوان یک کسب و کار با درآمد مناسب درنظر بگیرند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: این وبینار روزهای اول و دوم شهریورماه در مرکز رشد جهاددانشگاهی برگزار و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور صادر می شود و لازم است قبل از حضور در کارگاه، نسبت به ثبت نام اقدام شود.

علاقمندان می توانند برای ثبت نام، مشخصات خود را با تلفن همراه به شماره 09143597044 پیامک نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با 09149511461 تماس حاصل نموده و یا به سایت impard.acecr.ac.ir  مراجعه نمایند.


( ۴ )

نظر شما :