به همت مرکز نوآوری و شتابدهی؛

رویداد دورهمی بازی‌سازی در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۵ کد : ۳۰۱۹۱ فناوری جدیدها
رویداد «دورهمی بازی‌سازی در حوزه فرهنگی» از سری برنامه های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان و مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاددانشگاهی، در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد.
رویداد دورهمی بازی‌سازی در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، این رویداد با همکاری مرکز نرم‌افزار و بازی‌های موبایلی سازمان سراج مرکز اردبیل، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و استودیو ملی مهدی‌یار برگزارشد که در آن 60 نفر از جوانان، دانشجویان و علاقمندان کسب و کارهای حوزه فرهنگی به صورت مجازی حضور یافتند.

مسؤول مرکز نرم افزار و بازی‌های موبایلی سازمان سراج مرکز اردبیل در این خصوص گفت: این رویداد به عنوان شصتمین دورهمی هم‌شتابی مدنظر قرار گرفت که در آن مدیر استودیوی بازی‌سازی مهدی‌یار به بیان تجربیات و ویژگی های کسب و کارها در زمینه بازی سازی پرداخت.

حبیب اسکندی با بیان اینکه مهدی خزاف مقدم، مدیر استودیوی بازی‌سازی مهدی یار سخنران و کارشناس این رویداد استانی با موضوع آشنایی با روند بازی سازی بود: این دورهمی با هدف جذب، سازماندهی و شبکه‌سازی علاقمندان حوزه بازی سازی و اپلیکیشن در سراسر کشور برگزار می‌شود که بخش استانی این رویداد در اردبیل نیز برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دورهمی، بازی‌های مهدیار ۱ و ۲ و ۳، معدنچی کوچک، نجات سردار و جدیدترین ساخته این استودیو یعنی بازی کلمه‌ای لغتستان معرفی و در خصوص نحوه ساخت و کارگردانی این بازی‌ها مطالبی توسط خزاف مقدم، مدیر استودیوی بازی سازی مهدی یار ارائه شد.

مسؤول مرکز نرم افزار و بازی‌های موبایلی سازمان سراج مرکز اردبیل از معرفی کتاب کسب و کار بازی‌های دیجیتال در این دورهمی خبر داد و گفت: ساخت بازی‌های رایانه‌ای براساس فرهنگ، آداب و سنن اسلامی و ایرانی باید مد نظر قرار گیرد تا با ارائه بازی‌های ناب و مورد علاقه جوانان و نوجوانان بتوانیم با هجمه‌های فرهنگی دشمنان مقابله کنیم.

اسکندری به اهمیت و اقتصاد بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی در جهان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: باید در جهت تولید بازی‌های مناسب حمایت‌های لازم از سوی دستگاه‌های مرتبط انجام شود.

وی با اشاره به حمایت‌های مسؤول سازمان سراج مرکز اردبیل و جهاد دانشگاهی استان اردبیل از برگزاری رویداد‌ها و دورهمی‌های مشابه بیان کرد: تربیت نسل جوان و نوجوان در عرصه‌های نوین با فرهنگ‌سازی مناسب و معرفی محصولات فرهنگی مناسب امکان‌پذیر است.

text to speech icon

نظر شما :