به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل؛

وبینار تخصصی «رمز موفقیت در تفکر نوین» برگزار شد

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۲ کد : ۲۶۰۰۲ رویدادها جدیدها
به همت مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و با همکاری معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان، وبینار تخصصی «رمز موفقیت در تفکر نوین» در اردبیل برگزار شد.
وبینار تخصصی «رمز موفقیت در تفکر نوین» برگزار شد

این وبینار با رویکرد نگاهی به روند تغییرات محیطی عصر جدید، مفهوم‌سازی کیفیت و بررسی مثلث مشکل با شرکت بیش از 30 نفر از علاقه‌مندان و فناوران فعال در کسب و کارهای نوپا در سامانه آموزشی جهاددانشگاهی به صورت آنلاین برگزار شد.

در این وبینار دکترای مدیریت کیفیت با اشاره به مفاهیم ارزش و خلاقیت، اظهار کرد: سن افراد، عامل کاهش قدرت خلاقیت نیست بلکه آنچه مانع شکوفایی خلاقیت افراد می‌شود، آموخته‌ها، مدل ذهنی و نحوه برخورد آن‌ها با مسائل و موضوعات مختلف است.

رضا بیگ‌زاده با بیان اینکه اعتماد به عنوان یک مفهوم رفتاری، بنای هر داد و ستدی است، ادامه داد: بدون یک حداقلی از کیفیت محصول و استانداردهای آن، اعتماد به دست نمی‌آید و در واقع اعتماد از رفتارهای با قاعده، درست و همیاری دهنده در یک جامعه که بر پایه معیارهای مشترک بخشی از اعضای آن جامعه است، شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آموزش در نگرش افراد تاثیر بسزایی دارد و می‌تواند زمینه پیشرفت را برای افراد فراهم کند، خاطرنشان کرد: در دنیای آینده کیفیت، وجه تمایز نیست بلکه وجوه تمایز در ارائه خدمات، متمرکز خواهد شد و در حال حاضر هر چند که مفهوم کیفیت همیشه در زندگی بشر مطرح بوده ولی توجه کمتری به دانش کیفیت و مدیریت علمی آن شده است.

دکترای مدیریت کیفیت با بیان اینکه در هر فعالیتی لازم است عملکرد و نیاز  به طور مداوم بررسی، تنظیم و اندازه‌گیری گردد، ادامه داد: با اجرای چرخه بهبود که شامل مراحل کنترل، اقدام اصلاحی، برنامه‌ریزی می‌توان در مسیر تعالی و پیشرفت قرار گرفت.

بیگ‌زاده با بیان اینکه اقدامات اصلاحی برای حذف علت ریشه‌ای یک عدم انطباق یا یک وضعیت نامطلوب   انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه دنیای امروز پیچیده، پویا و نامطمئن می‌باشد لازم است برای رشد، پیشرفت، موانع و مشکلات را با خلاقیت برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری‌ نتیجه کوشش و تفکر یک یا چند انسان با استعداد و نابغه نیست، بلکه حاصل مشارکت افراد است، یادآور شد: کلید خلاقیت در تفکر واگرا است چرا که در این نوع تفکر ابعاد و زوایای مسئله مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می‌گیرد ولی در تفکر همگرا رسیدن به راه حل نهایی مورد توجه قرار دارد، در واقع برای حل مشکل لازم است مسئله به اجزای کوچکی تقسیم و برای هر کدام راه‌حلی ارائه شود.


نظر شما :