دیدار سرپرست مرکز رشد جهاددانشگاهی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل

۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۲۳۷۳۵ واحدهای فناور جدیدها
سرپرست مرکز رشدفناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
دیدار سرپرست مرکز رشد جهاددانشگاهی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل

دکتر مهران اوچی اردبیلی در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز رشدجهاددانشگاهی اردبیل گفت: همکاری مناسبی بین جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل وجود دارد و امیدواریم با تداوم آن، بتوانیم در توسعه فناوری های حوزه سلامت گام های موثری برداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 16 واحد فناور با 34 ایده و طرح فناورانه در مرکز رشد استقرار یافته اند، اظهار داشت: با ارائه مشاوره و آموزش های مستمر تاکید داریم که واحدهای فناور وارد کانال غذا و دارو شده و با زمانبندی و برنامه ریزی مناسب نسبت به اخذ مجوز محصولات خود از سازمان غذا و دارو اقدام نمایند.

اوچی اردبیلی خاطرنشان کرد: به عنوان حامی واحدهای نوپا همواره در کنار آن ها هستیم و تلاش می کنیم در اتصال واحدها به حوزه های سلامت، صنعت و تولید نقش تاثیرگجذاری ایفا نماییم.

وی افزود: 10 عنوان ثبت اختراع در مرکز رشد اتفاق افتاده است و دو شرکت دانش بنیان هستند که این روند ادامه دارد تا متقاضیان بتوانند از فرصت های موجود بهره برداری مناسبی انجام دند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل در پایان از همکاری سازنده پزشکان و متخصصان مجموعه علوم پزشکی استان در هدایت طرح ها ، انجام کارآزمایی های بالینی و صدور کد اخلاق قدردانی کرد.

در این دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با قدردانی از فعالیت های مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار داشت: فعالیت های حوزه سلامت باید از هماهنگی لازم برخوردار باشد و ما امیدواریم مراکز رشد جهاددانشگاهی و علوم پزشکی اردبیل بتوانند زمینه های تولید محصولات دانش بنیان را فراهم آورند.

دکتر شهرام حبیب زاده، از آمادگی این دانشگاه برای اختصاص زمین مناسب برای راه اندازی مجتمع سلامت جهاددانشگاهی خبر داد.

در ادامه این دیدار حکم عضویت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در شورای فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل به وی اهدا شد و مقرر گردید در آینده نزدیک دکتر حبیب زاده از این مرکز بازدید نموده و از نزدیک در جریان فعالیت های مرکز رشد قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :