رئیس جهاددانشگاهی کشور:

ارائه دیگر خدمات درمانی جهاددانشگاهی در اردبیل با ایجاد مجتمع سلامت

۱۴ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۹ کد : ۲۳۷۲۸ فناوری جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی کشور گفت: توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سراسر کشور متناسب با ظرفیت‌های هر استان تعریف شده است.
ارائه دیگر خدمات درمانی جهاددانشگاهی در اردبیل با ایجاد مجتمع سلامت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، حمیدرضا طیبی با بیان این مطلب در دیدار با بدری، نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های استان اردبیل توسط این نهاد به خوبی شناسایی شده و بخشی زیرساخت‌های لازم برای استفاده از آن‌ها فراهم شده و بخشی در حال مهیا شدن است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های توسعه‌ای واحد استان اردبیل در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است، ادامه داد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل نیز با توجه به ارتقای تجهیزات و نیروی انسانی خود، در حال حاضر خدمات خوبی به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کند.

رئیس جهاددانشگاهی کشور اظهار کرد: تلاش داریم با ایجاد مجتمع درمانی با تکیه بر دانش فنی پژوهشگاه رویان، ضمن توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل، دیگر خدمات درمانی و پزشکی این نهاد را در استان اردبیل ارائه نماییم.

طیبی یادآور شد: امیدواریم مجموعه استان در واگذاری زمین و احداث مجتمع سلامت جهاددانشگاهی در اردبیل همکاری و مساعدت کنند.

وی به احداث ساختمان مرکزی جهاددانشگاهی استان اردبیل در بیش از 3 هزار و 200 مترمربع مساحت اشاره و خاطرنشان کرد: این ساختمان با کاربری فرهنگی، آموزشی و پژوهشی با تکیه بر منابع درآمدی داخلی جهاددانشگاهی و بدون مساعدت استان احداث شده است.

رئیس جهاددانشگاهی کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه کل بودجه تخصیصی جهاددانشگاهی تنها 20 درصد از بودجه دولتی است لذا انتظار داریم درساخت و راه اندازی مجتمع سلامت مساعدت ویژه‌ای از سوی دولت و مجلس از طریق سازمان برنامه و بودجه استان انجام گیرد.

طیبی،ایجاد پایلوت نیمه صنعتی نشاسته حفاری در استان اردبیل را یکی از طرح‌های فناورانه اولویت‌دار جهاددانشگاهی عنوان و تصریح کرد: این طرح یکی از پروژه‌های مشترک جهاددانشگاهی اردبیل و پژوهشکده توسعه شیمیایی ایران وابسته به این نهاد است.

وی حمایت استان از جهاددانشگاهی در خرید سوله و تجهیز این واحد صنعتی را خواستار شد و اضافه کرد: تامین امکانات برای راه‌اندازی پایلوت نیمه صنعتی نشاسته حفاری با تخصیص اعتبار، بودجه و تسهیلات از سوی متولیان حمایت شود.

رئیس جهاددانشگاهی کشور ادامه داد: از آنجا که انجام تحقیقات کاربردی و مورد نیاز کشور از وظایف جهاددانشگاهی است به همین خاطر راه‌اندازی این واحد می‌تواند نیاز کشور به این محصول را در صنعت نفت تامین و به اقتصاد کشور و استان کمک ‌کند.

طیبی اقدام دیگر جهاددانشگاهی استان را انجام تحقیقات بر روی جنگل‌های فندق استان عنوان و خاطرنشان کرد: فندق یکی از ظرفیت‌های اردبیل برای توسعه می‌تواند باشد به همین خاطر واحد اردبیل در سال‌های گذشته انجام مطالعات و تحقیقات برای حفظ و توسعه این جنگل‌ها را آغاز کرده است.

وی به پیگیری‌های جهاددانشگاهی اردبیل برای تامین زمین مناسب برای راه‌اندازی کلکسیون فندق و انجام تحقیقات لازم اشاره و تصریح کرد: با تحقق این امر زمینه برای  تولید نهال شناسنامه‌دار فندق فراهم خواهد شد که به یقین نقش موثری در توسعه اقتصاد و کشاورزی منطقه می‌تواند داشته باشد.


نظر شما :