نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی، ماموریت‌های علمی و فناورانه متناسب با ظرفیت‌‌های استان تعریف کند / جهاددانشگاهی باید پشتیبان پروژه‌های مهم و تاثیرگذار کشور باشد

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۹ کد : ۲۲۰۱۱ شوراهای تخصصی جدیدها
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی با فعالیت در حوزه‌های علمی و پژوهشی کمک شایانی به توسعه کشور کرده است.
جهاددانشگاهی، ماموریت‌های علمی و فناورانه متناسب با ظرفیت‌‌های استان تعریف کند / جهاددانشگاهی باید پشتیبان پروژه‌های مهم و تاثیرگذار کشور باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، علی نیکزاد پنجشنبه 16 مرداد با حضور در جهاددانشگاهی استان اردبیل به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و 17 مرداد، روز خبرنگار و تبریک این مناسبت‌ها و عید سعید غدیرخم، افزود: جهاددانشگاهی باید در دانشگاه فعالیت جهادی کند چون با توسعه علم و دانش می‌توان مشکلات جامعه را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند کشور را از بسیاری از وابستگی‌ها برهاند، تصریح کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در جهاددانشگاهی باید اعتبارات لازم برای انجام فعالیت‌های مغفول و ناتمام مانده کشور به این نهاد انقلابی داده شود تا اهداف توسعه‌ای کشور محقق شود.

نماینده مردم شریف اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه از فعالیت‌های جهاددانشگاهی حمایت و پشتیبانی می‌کند و اعتقاد راسخی به این نهاد دارد، ادامه داد: جهاددانشگاهی در زمینه درمان ناباروری و نانو فعالیت‌های خوبی در کشور انجام داده است که برای ارتقای آن باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.

نیکزاد با بیان اینکه دانایی، علم و فعالیت‌های دانش‌بنیان رمز موفقیت آینده ملت‌ها است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی برای موفقیت باید با تفکر درونی و انقلابی روی پای خود ایستاده و با تمام توان برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را پیش ببرد و به جایی برسد که با فناوری و علم اعلام کند توانایی انجام هر ماموریت را به شرط حمایت مسئولان دارد.

وی یادآور شد: با توجه به توانمندی و ظرفیت بالایی که جهاددانشگاهی در انجام ماموریت‌های واگذار شده دارد باید از مسئولان حمایت مادی و معنوی دریافت کند تا بتواند در رفع نیازهای کشور و کمک به پیشبرد اهداف نظام سهیم باشند.

این نماینده با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی خدمات ارزنده‌ای در زمینه درمان ناباروری دارد و می‌تواند بیش از این در این زمینه موفق عمل کند، خاطرنشان کرد: کاهش جمعیت یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبر است لذا باید جهاددانشگاهی در این زمینه ورود کند و با جمع بندی عوامل این امر، راهکاراهای مناسب و موثر به مسئولان ارائه نماید.

نیکزاد با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی با این تجارب و پتانسیل خوب باید پشتیبان پروژه‌های مهم و تاثیرگذار کشور باشد، یادآور شد: جهاددانشگاهی برای به انجام رساندن فعالیت‌های مهم باید نیازهای خود را با مسئولان امر در میان گذاشته و مساعدت‌های لازم را از آنان جذب کند.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در مسیر انجام فعالیت‌های مهم و تاثیرگذار در کشور حرکت می‌کند، اظهار کرد: این نهاد انقلابی باید در سطح کشور و استان ماموریت‌های علمی و فناورانه متناسب با ظرفیت‌ها تعریف کند و برای به سرانجام رساندن آن تلاش مضاعفی داشته باشد.

  • جهاددانشگاهی با آمیختن علم و صنعت، بسیاری از نیازهای کشور را برطرف کرده است

 در این جلسه رئیس جهادانشگاهی استان اردبیل ضمن تشکر از حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی با وجود مشکلات، تحریم‌های ظالمانه و اقتصاد مقاومتی با در هم آمیختن علم و صنعت توانسته بسیاری از نیازهای کشور را برطرف سازد، افزود: این نهاد انقلابی در طول چهل سال گذشته علاوه بر حفظ ماهیت اصلی، اقدامات و برنامه‌های خود را همگام و همسو با مسائل جامعه تعریف کرده و با ورود به حوزه های مختلف توانسته است فرصت های خوبی را برای توسعه کشور فراهم کند.

مهران اوچی اردبیلی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: این نهاد انقلابی با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری در زمینه افزایش جمعیت به حوزه سلامت باروری ورود کرده و با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز به رفع نیاز استان در این زمینه کمک کرده است.

وی اظهار کرد: جهاددانشگاهی با بومی‌سازی دانش فنی در این مرکز و ارتقای تجهیزات و نیروی انسانی، تلاش دارد همسو با پژوهشگاه رویان فعالیت‌های متنوعی را به زوجین نابارور ارائه کند.

وی از مراجعه 6 هزار و 300 نفر به مرکز درمان ناباروری قفقاز در سال گذشته خبر داد و گفت: از آغاز فعالیت این مرکز و بر اساس اعلام خانواده‌ها درمان یک هزار و 570 نفر موفقیت‌آمیز بوده است و نیمی از این تعداد صاحب فرزند شده و مابقی نیز در انتظار تولد فرزندان خود هستند.


نظر شما :