بازدید مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی از مرکز رشد اردبیل

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۲ کد : ۱۹۰۳۰ فناوری جدیدها
مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی و هیات همراه از مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی و آزمایشگاه‌های جهاددانشگاهی استان اردبیل بازدید و در جریان فعالیت‌های آن‌ها قرار گرفت.
بازدید مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی از مرکز رشد اردبیل

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، داراب یزدانی یکشنبه 25 خرداد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه برنامه‌های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل ارزشمند و آمیخته با روحیه جهادی در مسیر توسعه و تعالی است‌، گفت: استان اردبیل دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه کشاورزی است که جهادانشگاهی در مسیر توسعه آن گام می‌دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های آزمایشگاهی جهاددانشگاهی اردبیل در سال‌های اخیر به خوبی ارتقا پیدا کرده است، اظهار کرد: فناوران و پژوهشگران حوزه گیاهان دارویی به خوبی می‌توانند با بهره‌گیری از این آزمایشگاه‌ها و حمایت‌های مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهادانشگاهی استان اردبیل فعالیت خود را توسعه دهند.

 مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی اضافه کرد: برنامه‌ها و تولیدات این نهاد باید بر پایه پژوهش باشد و بتواند در پیشرفت کشور موثر واقع شود.

در این بازدید رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: جهاددانشگاهی سعی دارد حوزه تولید گیاهان دارویی بومی استان را ساماندهی کند و از پتانسیل‌های پژوهشگران در راستای تولید محصولات فناورانه بهره‌مند شود.

مهران اوچی اردبیلی یادآور شد: در حال حاضر مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل از ۱۶ شرکت با ۳۴ ایده فناورانه حمایت می‌شود و تاکنون دو شرکت از این تعداد، دانش بنیان شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برای گسترش فعالیت‌ و تسهیل انجام طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی حوزه‌های کشاورزی و شرکت‌های فناور مستقر واحد اردبیل، آزمایشگاه‌ کشت بافت و تحقیقات گیاهان دارویی تجهیز و راه‌اندازی شده است که به یقین این امر در تبدیل ایده به محصول موثر خواهد بود.

در ادامه این بازدید تعدادی از فناورن، گزارشی از فعالیت های خود را ارائه نموده و خواستار توجه بیشتر و استمرار حمایت های جهاددانشگاهی شدند. سپس دکتر یزدانی، آزمایشگاه مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل را نیز مورد بازدید، قرار داد.

 

گزارش تصویری این خبر


نظر شما :