در سمینار اقتصاد اشتراکی در حوزه گیاهان دارویی عنوان شد:

ضرورت بهره‌مندی شرکت های فناور از پلتفرم‌های اقتصاد اشتراکی

۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۲۲:۰۰ کد : ۱۵۱۷۰ فناوری جدیدها
به همت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل و شتابدهنده جاویدان، سمینار آموزشی« بررسی نقش فناوری اطلاعات و پلتفرم های اقتصاد اشتراکی در حوزه گیاهان دارویی» چهارشنبه ۲۵ دیماه در اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.
ضرورت بهره‌مندی شرکت های فناور از پلتفرم‌های اقتصاد اشتراکی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این سمینار که با حضور فناوران شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد، علاقه مندان، دانشجویان، عطاران و فعالان حوزه گیاهان دارویی برگزار شد، معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: جهاددانشگاهی استان اردبیل با بهره گیری از ظرفیت‌ پژوهشگران و فناوران، به دنبال ایفای نقش در ساماندهی فعالیت های حوزه گیاهان دارویی استان است، آماده پذیرش تا ماوریت های مشخصی را بپذیرد.

مهران محمدی اظهار داشت: مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل از شرکت‌های فعال در کشت و فناوری گیاهان دارویی پشتیبانی و حمایت می کند و ارائه خدمات آموزشی در جهت ارتقا فعالیت آن ها در جهت رفع مشکلات پیش روی، یکی از این حمایت ها می باشد.

وی با بیان اینکه چنین سمینارهایی می تواند به فعالیت فعالان این حوزه سمت و سو دهد، یادآور شد: برخی مجموعه‌هایی که تامین مواد اولیه، تولید و عرضه محصولات خود را انجام می دهند نیازمند بهره‌مندی از پلتفرم‌های اقتصادی هستند تا چرخه تولید و فروش را مقرون به صرفه ساخته و دسترسی به تولیدات خود را نیز تسهیل ببخشند.

محمدی با بیان اینکه امروزه فناوری‌های تواناساز رونق زیادی یافته‌اند، ادامه داد: این موضوع باعث شده است شبکه‌های مردم و سازمان‌ها مستقیماً معامله کنند که شامل داده آزاد، گوشی‌های ارزان و در دسترس همه و رسانه‌های اجتماعی می‌شود و تلاش کرده است تا به‌طور چشمگیری ناسازگاری بین مدل‌های سازمانی و کسب‌وکاری کاهش یابند.

معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر با پشتیبانی جهاددانشگاهی اردبیل ۱۶ شرکت فناور برای تجاری سازی  ۳۴ ایده فناورانه خود تلاش می‌کنند که از این تعداد  ۳ شرکت  دانش بنیان شده و 12 ثبت اختراع نیز انجام یافته است.

معرفی سه پلتفرم اقتصاد اشتراکی

در سمینار آموزشی نقش فناوری اطلاعات و پلتفرم های اقتصاد اشتراکی در حوزه گیاهان دارویی سه پلتفرم اقتصاد اشتراکی شامل« سامانه فن یوز» طراحی شده توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی، «سامانه شب بو» طراحی شده توسط شرکت جاوید افزار و« سامانه باسلام» طراحی شده در پارک علم و فناوری قم به طور مبسوط معرفی شد تا شرکت کنندگان امکان آشنایی و کار با این سامانه ها را داشته باشند.

برگزاری پنل انتقال تجربه

بخش مهم دیگر این سمینار پنل انقال تجربه و گفتگو بود که در این بخش سه فناور فعال حوزه گیاهان دارویی که عناوین فناور برتر استان را هم به دست آورده اند به بیان تجربه ها و مشکلات خود پرداختند.

سعید خانی فناور شرکت نوشداروی سبلان مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل، سیامک محمدی فناور شرکت دانش‌بنیان اندیشه سلامت سبلان مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و محمود خروشی فناور شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل مسیر حرکت خود در حوزه فناوری را بیان کرده و از تجربیات خود در استفاده از پلتفرم های اقتصاد اشتراکی گفتند.

 سمینار باپرسش و پاسخ شرکت کنندگان و اهدای گواهینامه آموزشی به پایان رسید.

گزارش تصویری این خبر را از اینجا ببینید.


( ۱ )

نظر شما :