با هدف آشنایی با پلتفرم های اقتصادی؛

سمینار آموزشی بررسی نقش فناوری اطلاعات در حوزه گیاهان داروئی برگزار می شود

۲۰ دی ۱۳۹۸ | ۲۲:۴۰ کد : ۱۴۹۸۳ فناوری جدیدها
معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل و شتابدهنده جاویدان، سمینار آموزشی بررسی نقش فناوری اطلاعات و پلتفرم های اقتصادی در حوزه گیاهان داروئی روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ در سالن همایش های اتاق بازرگانی برگزار می شود.
سمینار آموزشی بررسی نقش فناوری اطلاعات در حوزه گیاهان داروئی برگزار می شود

مهران محمدی اظهار داشت: در این سمینار نقش پلتفرم های اقتصاد اشتراکی در رونق بازار محصولات و چالش های بازاریابی و معرفی بسترهای رایج مورد بررسی قرار گرفته و پنل گفتگو در قالب انتقال تجربه فناوران موفق حوزه گیاهان دارویی استان اردبیل برگزار می شود.

وی افزود: مجموعه هایی که احتمالا خودشان مواد اولیه را تامین و محصولی را تولید می کنند و به دست مصرف کننده می رسانند نیازمند بهره مندی از پلتفرم های اقتصادی هستند تا چرخه تولید و فروش را مقرون به صرفه سازند بنابراین مدل مصرف اشتراکی به‌عنوان یک پدیده مجموعه‌ای از قول و قرارها است که بر طبق آن افراد مشارکت‌کننده به جای داشتن مالکیت شخصی، دسترسی به محصولات و خدمات را به اشتراک می‌گذارند.

معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: این مدل در بازارهای آنلاین مثل eBay و همچنین بخش‌های نوظهوری مثل استقراض اجتماعی، مهمان‌پذیری نظیر به نظیر، واگذاری وظیفه نظیر به نظیر، مشاوره مسافرت، به اشتراک‌گذاری خودرو یا اتوبوس کاربرد دارد.

وی ادامه داد: اقتصاد اشتراکی دامنه وسیعی از ساختارها را شامل می‌شود، ازجمله ساختارهای غیرانتفاعی، انتفاعی، تعاونی و مبادله تهاتری همچنین اقتصاد اشتراکی دسترسی گسترده به محصولات، خدمات و استعداد را ورای مالکیت شخصی فراهم می‌کند که گاهی به آن عدم مالکیت هم می گویند.

محمدی اذعان داشت: این سمینار برای فناوران شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد، علاقمندان، دانشجویان و فعالان حوزه گیاهان دارویی، تولید و صادر کنندگان و همچنین عطاران می تواند مفید باشد که امیدواریم مباحث مطروحه بتواند مثمرثمر باشد.

وی با قدردانی از همکاری اتاق بازرگانی استان اردبیل افزود: شرکت در سمینار رایگان ولی ثبت نام از طریق سامانه ایوند الزامی است و برای شرکت کنندگان گواهی معتبر حضور ارائه خواهد شد.


نظر شما :