رئیس جهاددانشگاهی واحد اردبیل:

سرمایه‌گذاران به تجاری‌سازی محصولات پژوهش‌ محور کمک کنند

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۷ کد : ۱۴۵۲۰ رویدادها جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: سرمایه‌گذاران به تجاری‌سازی محصولات پژوهش محور کمک کنند تا فعالان این بخش امیدوار به تولید محصولات باکیفیت باشند.
سرمایه‌گذاران به تجاری‌سازی محصولات پژوهش‌ محور کمک کنند

به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی در جلسه شورای پژوهش و آموزش استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر 16 واحد فناور در جهاد دانشگاهی استان اردبیل فعالیت می‌کنند که دو واحد از این تعداد در حوزه گیاهان دارویی موفق به کسب کد سازمان بهداشت جهانی شدند تا نسبت به تولید محصول و مرحله تجاری‌سازی اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: این واحدها برای محصولات خود نشان‌های مختلفی را دریافت کرده‌اند و در مرحله مشارکت برای تولید انبوه محصولات هستند تا با کمک سرمایه‌گذاران امکان راه‌اندازی خط تولید محصول فراهم آید.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: جوانان خوشفکر ما کار را به اینجا رسانده‌اند و انتظار می‌رود با مشارکت سرمایه‌گذاران امکان تولید محصول و اشتغال بیشتر فراهم آمده تا آنها بتوانند از فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود ثمره‌ای بگیرند.

 

اوچی اردبیلی ضرورت کاربردی شدن طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی را با اهمیت خواند و بیان کرد: ما باید به سمتی حرکت کنیم تا از این تحقیقات و پژوهش به صورت کاربردی بهره بگیریم و امکان خسارت و ضرر و زیان به ویژه در بخش سرمازدگی باغات و سایر محصولات کشاورزی به حداقل برسد.

 

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی تلاش می‌کند تا در محورهای توسعه استان به ویژه بخش کشاورزی، گردشگری و صنعت طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی را به انجام برساند تا امکان بهره‌گیری از نتایج آن برای توسعه سایر بخش‌های به وجود آید.

 

اوچی اردبیلی با استقبال از احصای ظرفیت آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی در ارائه خدمات کیفی‌تر به فعالان این بخش اظهار کرد: ما نیز آمادگی داریم تا امکانات و تجهیزات خودمان را در ارائه خدمات به پژوهشگران اعلام کنیم تا فعالان این بخش با کمترین دغدغه بتوانند در این حوزه از بستر فراهم شده استفاده کنند.


نظر شما :