رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

حوزه گیاهان دارویی جهاددانشگاهی ظرفیت بالقوه استان است

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۰ کد : ۱۴۵۱۶ شوراهای تخصصی جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی که از ظرفیت های بالقوه استان اردبیل محسوب می شود که ضرورت دارد به آن توجه ویژه صورت گیرد.
حوزه گیاهان دارویی جهاددانشگاهی ظرفیت بالقوه استان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی در نشست صمیمی با کارکنان جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های آنان در پیشبرد اهداف این نهاد، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل به عنوان تنها مرکز تخصصی گیاهان دارویی استان است و از بین ۲۳ مرکز رشد فعال جهاددانشگاهی در کشور، رتبه پنجم را دارد.

وی از ورود مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل به حوزه گردشگری سلامت و صنایع خلاق خبر داد و یادآور شد: پیش بینی شده است که شش واحد فناور جدید پس از بررسی لازم به ۱۶ واحد مستقر در این مرکز اضافه خواهند شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه سه محصول تولید شده در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند تا وارد مرحله تجاری‌سازی شوند، افزود: ۳۴ طرح فناورانه در این مرکز ارائه شده که ۱۲ مورد آنها ثبت اختراع شده اند.

اوچی اردبیلی مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل از مراکز تاثیر گذار در استان دانست و یادآورشد: این مرکز از نوآوری ها و خلاقیت های نیروی جوان حمایت می کند و بستر لازم برای تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی را فراهم می آورد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی با ارائه الگوی مناسب، ارتقاء سطح آموزش‌ها و کمک به دریافت مجوز‌های لازم، فناوران و پژوهشگران را برای تولید محصول حمایت و پشتیبانی می‌کند که این امر قطعا موجب ایجاد انگیزه در آن‌ها می‌شود.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل یکصد عنوان کتاب به چاپ رسیده است، ادامه داد: با هدف فراهم کردن زمینه خوداشتغالی و اتصال به بازار اجرای دو طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" و "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" به جهاددانشگاهی واگذار شده که این نهاد در اجرای آنها از استان های پیشتاز است .

 رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: با عملیاتی کردن چشم اندازها و اهداف مناسبی که در حوزه های مختلف مد نظر قرار دارد، می‌توان فعالیت های این نهاد را در استان ارتقا بخشید.

وی ادامه داد: با بررسی برنامه ها، باید نقاط ضعف موجود در حوزه ها شناسایی و بررسی شود تا بتوانیم در مسیر توسعه موفق عمل کنیم.

اوچی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل با ظرفیت سازی به دنبال ارتقا حوزه های مختلف استان است، اظهار کرد: قابلیت‌های استان در زمینه‌های مختلف توسط جهاددانشگاهی استان اردبیل احصا شده و ما نیز باید با همدلی و تعامل سازنده زیرساخت‌های لازم برای بهره گیری از آن را فراهم کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرهنگ زمینه ساز توسعه در حوزه های مختلف است، این نهاد باید با برنامه ریزی منظم زیرساخت های فرهنگی خود را در استان گسترش دهد.

 

 


نظر شما :