در گردهمایی پارک‌ها، مراکز رشد و مراکز منش جهاددانشگاهی مطرح شد:

توان‌افزایی مجموعه جهاددانشگاهی و دانشگاه‌ها به ‌ویژه در دوران تحریم

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۱۳۱۶۴ رویدادها جدیدها
گردهمایی روسا، مدیران و دبیران پارک‌ها، مراکز رشد و مراکز نوآوری جهاددانشگاهی کشور در آستانه فرارسیدن هفته جهانی کارآفرینی در محل سالن  زنده یاد کاظم آشتیانی دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شد.
توان‌افزایی مجموعه جهاددانشگاهی و دانشگاه‌ها به ‌ویژه در دوران تحریم

رییس سازمان تجاری͏ سازی فناوری و اشتغال دانش͏ آموختگان در این گردهمایی گفت: مجموعه جهاددانشگاهی و نهاد دانشگاهی به‌ویژه در دوران مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها باید در حوزه‌ی توان‌افزایی بیش‌ازپیش تلاش کنند.

دکتر محمدصادق بیجندی اظهار داشت: مجموعه جهاددانشگاهی و نهاد دانشگاهی به͏ ویژه در دوران مشکلات اقتصادی و تحریم͏ ها باید در حوزه توان͏ افزایی بیش͏ از پیش تلاش کند؛ جهاددانشگاهی به͏ عنوان نهاد برآمده از انقلاب اسلامی باید با کمترین͏ ها بیشترین خدمات را ارائه دهد.

وی با اشاره به پیشگامی جهاددانشگاهی در حوزه پارک͏ ها و مراکز رشد، اظهار کرد: ما امیدواریم با هم͏ افزایی میان مجموعه پارک͏ ها، واحدهای فناور، مراکز نوآور با مجموعه معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، به ارتقای این نهاد کمک کنیم.

دکتر بیجندی افزود: پیش͏ از این در زیست͏ بوم کارآفرینی در جهاددانشگاهی و در کل کشور، حلقه مفقوده͏ ای وجود داشت. اهمیت این موضوع باعث شد تا از اواخر سال ۹۵ به پیشنهاد همکاران سازمان تجاری͏ سازی فناوری و اشتغال دانش͏ آموختگان، مجموعه منش طراحی شود. هم͏ اکنون مجوز اجرای این طرح برای ۱۹ استان صادر شده است اما هنوز همگی این مراکز نتوانسته͏ اند فعالیت کنند.

رییس ستفا بیان کرد: هم͏ اکنون این سازمان با مراوده و مذاکرات با مراکز دولتی از جمله وزارت ورزش و جوانان توانسته است برای تجهیز، راه͏ اندازی و ارایه برنامه خود حدود بیش از یک میلیارد تومان بودجه دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح فاوا، از دیگر طرح͏ های این سازمان است که اکنون با همکاری سه مجموعه جهاددانشگاهی در ۱۹ استان کشور اجرا شده است. اگر حادثه سیلاب خوزستان امسال پیش نمی͏ آمد، این طرح در پنج استان دیگر نیز اجرایی می͏ شد.

 

گفتنی است گردهمایی روسا، مدیران و دبیران پارک‌ها، مراکز رشد و مراکز نوآوری جهاددانشگاهی کشور در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه در دانشگاه علم و فرهنگ و با حضور روسای سه پارک علم و فناوری، معاونین فناوری ۲۴ مرکز رشد و دبیران ۱۹ مرکز نوآوری(منش) برگزار خواهد شد.

این گردهمایی با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ و پارک ملی علوم و فناوری͏ های نرم و صنایع فرهنگی برگزار می شود، هدف از این گردهمایی ارائه برنامه های توسعه͏ ای و تبیین سیاست های آتی جهاد دانشگاهی و هماهنگی جهت توسعه کیفی و حمایت حداکثری از واحدهای فناور تحت حمایت است. در این گردهمایی دو روزه علاوه بر بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های جاری، ارایه تجربیات مراکز موفق و همچنین ارایه گزارش مسوولین وزارت خانه͏ های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درخصوص همکاری های دو یا چندجانبه بحث و تبادل نظر خواهد شد. برگزاری دو کارگاه آموزشی درخصوص مباحث تامین مالی و ثبت و توسعه برند بین المللی از دیگر برنامه های این رویداد است.


نظر شما :