بازدید مدیرکل کمیته امداد امام استان اردبیل از مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۲ کد : ۱۱۲۵۰ فناوری جدیدها
مدیرکل و معاونان اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل از رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بازدید و در جریان فعالیت‌های آنها قرار گرفتند.
بازدید مدیرکل کمیته امداد امام استان اردبیل از مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی در این بازدید گفت: مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل مجوز خود را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت و برای سهولت در روند تبدیل ایده فناوران به محصول، آزمایشگاه‌هایی استاندارد راه اندازی کرده است.

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر در این مرکز 15 شرکت و یک هسته فناور با 34 طرح فناورانه مستقر است، خاطرنشان کرد: این مرکز تلاش می‌کند تا فناوران در مسیر درست هدایت شوند. همچنین برای تسهیل روند فعالیت شرکت‌ها و هسته‌های فناور، بسته‌های حمایتی مناسبی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

اوچی اردبیلی از ثبت ده اختراع در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد و افزود: تاکنون از شرکت‌های مستقر سه شرکت دانش بنیان شده و سه شرکت دیگر نیز در حال طی مراحل اخذ مجوز برای دانش بنیان شدن است.

رئیس جهادانشگاهی استان اردبیل همکاری با اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان را افتخاری برای این نهاد عنوان و تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان در حوزه‌های مختلف و با تمام امکانات و ظرفیت‌های خود آماده همکاری با ان اداره کل است.

 

فعالیت های دانش محور جهادانشگاهی موجب توسعه استان است

در این بازدید مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل با بیان اینکه جهاددانشگاهی پرونده درخشانی در انجام ماموریت‌های محوله دارد، اضافه کرد: فعالیت‌های این نهاد به صورت دانش بنیان و دانش محور پیش می‌رود که به یقین این امر به توسعه استان خواهد انجامید.

حسین دشتی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به عنوان مجموعه‌ای علمی در هر زمینه‌ای که ورود کرده، توانسته است موفق عمل کند، خاطرنشان کرد: کمیته امداد و جهاددانشگاهی هر دو مولود انقلاب هستند و می‌توانند با فعالیت‌های موثر خود برای جامعه راهگشا باشند.

وی به اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در اردبیل توسط جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: با توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ظرفیت‌های خوبی برای ایجاد اشتغال در استان فراهم خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل اظهار کرد: در حوزه گیاهان دارویی ظرفیت و فضای لازم در این اداره کل برای همکاری با جهاددانشگاهی استان اردبیل وجود دارد و انتظار داریم این نهاد با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های خود در پشتیبانی و فروش محصولات گیاهان دارویی مددجویان کمیته امداد مشارکت کند.


نظر شما :