حضور فناوران مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در دومین کنفرانس نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۸۹۹۲ واحدهای فناور جدیدها
فناوران مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در دومین کنفرانس نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو در اردبیل شرکت نمودند.
حضور فناوران مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در دومین کنفرانس نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت

رئیس مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل در بازدید استاندار اردبیل از غرفه این نهاد، گفت: در بخشی از غرفه جهاددانشگاهی، توانمندی‌ و دستاوردهای مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه گردشگری سلامت به نمایش گذاشته است.

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به موقعیت استراتژیک و ویژه جغرافیایی استان اردبیل، افزود: سابقه درخشان و کهن طب‌سنتی، ویژگی‌های سیاحتی _ زیارتی و تاریخی، آتشکده، گرایش‌های قومیتی و دینی مشترک با جمهوری آذربایجان و منطقه CIS می‌تواند استان اردبیل را به قطب گردشگری سلامت منطقه تبدیل کند.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل 60 چشمه آبگرم معدنی سرد و گرم با خواص درمانی مختلف وجود دارد، اظهار کرد: طبیعت بکر و اقلیم منحصر به فرد منطقه و تنوع ویژه گیاهان دارویی با بیش از 400 نوع گیاه بومی به خصوص تعدادی گیاه دارویی بومی و اندومیک از مهمترین عوامل ترغیب جهاددانشگاهی برای راه‌ندازی مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی در راستای توسعه توریسم سلامت در استان اردبیل است.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه توسعه توریسم سلامت، اشتغال‌زایی و رشد کیفی در بخش سلامت، کسب درآمد و ارزآوری و تبدیل منطقه به قطب گردشگری سلامت را به دنبال خواهد داشت، یادآورشد: به دستور استاندار اردبیل سند توسعه گردشگری سلامت استان در دو فاز تدوین شده است.

گفتنی است در دومین دورکنفرانس نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو در اردبیل که با هدف توسعه گردشگری سلامت و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به مدت سه روز از 28 تا 30 خرداد، در محل نمایشگاه بین المللی اردبیل دایر شد، شرکت های نوشداروی سبلان، خاک آب آژیانه اردبیل، نوآوران کیمیای پرند سبلان و شفادرمان پاک داروی سبز از واحدهای مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل، فعالانه حضور یافته و به معرفی محصولات و ایده های خود پرداختند.


نظر شما :