مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

صدور مجوز تولید محصولات فناورانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۰ کد : ۸۷۷۵ واحدهای فناور جدیدها
در راستای تسهیل مراحل اخذ مجوز محصولات فناورانه حوزه سلامت، تمام مراحل کارآزمایی و اعطای مجوز در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها انجام می‌گیرد و نیازی به مراجعه به وزارت بهداشت نیست.
صدور مجوز تولید محصولات فناورانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب در گفتگو با صدا و سیمای مرکز اردبیل، افزود: شرکت‌های مستقر در مراکز رشد می‌توانند فرآورده‌های دارویی خود را برای بررسی و صدور مجوز به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه نمایند.

 

دکتر حسین وطن‌پور تصریح کرد: پس از اخذ استانداردهای لازم، کارآزمایی بالینی در مراکز تحقیقاتی انجام می‌گیرد و در نهایت یک محصول قابل مصرف و مورد تایید سازمان غذا و دارو تولید و عرضه می‌شود.

 

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیبا اشاره به اینکه استان اردبیل ظرفیت‌های خوبی برای توسعه و فعال کردن طرح‌های فناورانه دارد، تصریح کرد: با توجه به فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان می‌توان با تحقیق و پژوهش بسیاری از مشکلات و مسائل استان را حل کرد.

 

وطن‌پور بر حمایت از فناوران و اصلاح برخی قوانین حوزه فناوری تاکید کرد و افزود: با شناسایی نیازها و مشکلات موجود و بهره‌گیری از توانمندی‌های واحدهای فناور می‌توانیم بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم.

 

ویخاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، تنوع آب و هوایی و پراکندگی گسترده گیاهی می‌توان ضمن درآمدزایی از خام‌فروشی جلوگیری و از این گیاهان برای تولید محصول و داروهای گیاه استفاده کرد.

 

وطن‌پور با بیان اینکه با فعالیت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل، فرصت مناسبی در استان برای تولید داروهای گیاهی فراهم شده است اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در این حوزه به خوبی عمل کرده است.


نظر شما :