رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

همکاری پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان نتایج اثربخشی به دنبال خواهد داشت

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ کد : ۸۲۲۸ فناوری پربازدید ترین ها جدیدها
رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: گسترش همکاری متولیان حوزه فناوری، توسعه استان را به دنبال خواهد داشت و همکاری پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان می تواند نتایج اثربخشی را به همراه داشته باشد.
همکاری پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان نتایج اثربخشی به دنبال خواهد داشت

مهران اوچی اردبیلی در جریان بازدید رئیس پارک علم و فناوری از مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اظهار داشت: واحد اردبیل در حوزه پژوهش و فناوری در حوزه‌های پزشکی با اولویت سلامت باروری، کشاورزی با اولویت گیاهان دارویی و فندق استان و گردشگری با اولویت گردشگری سلامت فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل ۱۵شرکت و یک هسته فناور با ۳۴ ایده فناورانه استقرار دارد، اظهار کرد: این مرکز با بسته‌های حمایتی مناسب در زمینه جذب و تسهیل روند فعالیت شرکت‌ها و هسته‌های فناور تلاش می‌کند.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه فعالیت‌های مرکز رشد جهاددانشگاهی در راستای توسعه بهره‌برداری از پتانسیل گیاهان دارویی اندومیک و بومی استان است. یادآور شد: برای گسترش فعالیت‌ شرکت‌های مستقر و تسهیل برای انجام طرح‌های تحقیقاتی، آزمایشگاه کشت بافت مرکز تجهیز و راه‌اندازی شد تا مکمل فعالیت‌های تولید محصول باشد.

وی از اخذ تأییدیه دانش بنیانی توسط سه شرکت فناور مرکز رشد خبر داد و اضافه کرد: با توجه به هزینه‌های بالای تولید محصول، برخی از شرکت های فناور با مشکل تامین هزینه های کارآزمایی بالینی مواجه هستند که اگر حمایت های لازم صورت گیرد فعالیت‌های این حوزه توسعه می‌یابد.

اوچی اردبیلی تاکید کرد: در حال حاضر جهاددانشگاهی با تمام توان خود در راستای خدمت‌رسانی به مردم فعالیت می‌کند و آمادگی دارد در راستای توسعه استان به انجام فعالیت‌های مأموریت محور اقدام کند.


نظر شما :