بازدید مدیرکل بهزیستی استان از مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

در حوزه گیاهان دارویی فرصت‌های شغلی مناسبی برای زنان سرپرست خانواده وجود دارد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۹ کد : ۷۷۹۹ رویدادها پربازدید ترین ها
مدیرکل و معاونین بهزیستی استان اردبیل از مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل بازدید نموده و در جریان روند فعالیت های آن قرار گرفتند.
در حوزه گیاهان دارویی فرصت‌های شغلی مناسبی برای زنان سرپرست خانواده وجود دارد

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل در این بازدید گفت: در حوزه گیاهان دارویی فرصت‌های شغلی مناسبی برای زنان سرپرست خانواده وجود دارد و باید تلاش کنیم تا از این فرصت ها به صورت بهینه بهره برداری شود.

دکتر مهران اوچی اردبیلی افزود: در راستای اجرای طرح مشاغل خانگی سعی داریم شغل‌های جدیدی برای زنان سرپرست خانواده تعریف کرده و آن‌ها را برای رسیدن به خودکفایی توانمند سازیم.

وی ادامه داد: در سالجاری در قالب این طرح زنان سرپرست خانواده تحت پوشش دوره‌های مهارت‌افزایی که توسط جهاددانشگاهی در سطح استان برگزار خواهد شد، قرار می‌گیرند.

اوچی با بیان اینکه در مدل ارائه شده در طرح جهاددانشگاهی برای مشاغل خانگی، سعی بر بهینه‌سازی اشتغال است، یادآور شد: بر اساس این طرح تولیدات مشاغل خانگی بانوان بر اساس نیازسنجی‌ها تهیه خواهد شد و از طریق فضای مجازی و بازارهای هدف شناسایی شده به فروش خواهد رسید و آن‌ها دغدغه‌ای برای فروش نخواهند داشت.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل به فعالیت‌های این نهاد در زمینه گیاهان دارویی در سال‌های گذشته اشاره و اضافه کرد: در حوزه گیاهان دارویی فرصت‌های شغلی مناسبی برای زنان سرپرست خانواده وجود دارد که برای موفقیت آنان باید راهنمایی‌های لازم ارائه و نسبت به بازاریابی محصولات شان اقدام شود.

اوچی اردبیلی به فعالیت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: جامعه هدف اداره کل بهزیستی در صورت داشتن طرح و ایده فناورانه قابل ارائه در حوزه گیاهان دارویی می‌توانند تحت حمایت این مرکز قرار گیرند و ضمن دریافت آموزش و مشاوره های لازم، ایده خود را به محصول و خدمت تبدیل کنند.

وی ضمن اظهار خوشحالی از حسن همکاری این واحد با اداره کل بهزیستی استان اردبیل خاطرنشان کرد: ما به این همکاری‌ها افتخار می‌کنیم و آمادگی داریم سطح همکاری‌های خود را از نظر کمی و کیفی با این اداره کل گسترش دهیم.

مدیرکل و معاونین بهزیستی استان اردبیل:

جهاددانشگاهی یک مجموعه ارزشمند است

در این بازدید مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ضمن تشکر از خدمات جهاددانشگاهی در استان اردبیل و حسن همکاری این نهاد با اداره کل بهزیستی گفت: جهاددانشگاهی یک مجموعه ارزشمند و کارهای انجام گرفته در آن بنیادی، تخصصی، فنی و کاملا مطابق با نیازهای جامعه است.

دکتر بهزاد ستاری به نقش نیروهای جوان و متخصص در موفقیت‌های کسب شده توسط جهاددانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: کارهای انجام گرفته در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، درمان ناباروری، پژوهش و فناوری، ژنتیک و توسعه منابع طبیعی جزء نیازهای اساسی استان اردبیل است که جهاددانشگاهی با ورود به این حوزه‌ها خدمات قابل تحسینی در این زمینه ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همکاری خوبی در حوزه‌های آموزشی و مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک با جهاددانشگاهی داریم اظهار امیدواری کرد که این همکاری‌ها توسعه یابد و کیفی‌تر شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ایجاد مشاغل پایدار برای زنان سرپرست خانواده را جزء دغدغه های این اداره کل عنوان و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی می تواند در تعریف فرصت‌های شغلی جدید و درآمدزا با ریسک کم به بهزیستی استان کمک کند چرا که در حال حاضر به چنین مشاغل موفقی نیاز ضروری داریم.

.


نظر شما :