رئیس جهاددانشگاهی اردبیل:

ادامه ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی تا ششم مهر

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۶ کد : ۲۲۷۳۹ رویدادها جدیدها
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از ادامه ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی در قالب طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» در استان اردبیل خبر داد.
ادامه ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی تا ششم مهر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه ثبت‌نام این طرح از ششم شهریور هم‌زمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است، افزود: علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب ‌وکارهای خانگی تا ششم مهرماه جاری فرصت دارند تا با مراجعه به سایت  inhb.ir نسبت به ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات مربوط اقدام کنند.

وی داشتن حداقل 18 سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی را از شرایط متقاضیان ثبت نام در این طرح عنوان و اظهار کرد: با اجرای طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» در استان اردبیل توسط جهاددانشگاهی دو هزار نفر توانمند و وارد چرخه بازار کسب و کار می‌شوند.

 رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه این طرح به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در ۳۱ استان کشور اجرا می‌شود.

اوچی اردبیلی، شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار را سه مرحله اجرای این طرح عنوان و اضافه کرد: جهاددانشگاهی از سال 13۹۶ به طور جدی در این حوزه ورود کرده و با توجه به نتایج مطلوبی که از اجرای آن در استان‌های کشور حاصل شده است به یقین اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی نیز نتایج خوبی را در استان اردبیل به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت نقش کسب‌وکارهای خانگی در رشد تولید و کمک به چرخه اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی باید جایگاه واقعی خود را در اقتصاد خانوارها پیدا کرده و نهادهای متولی نیز به توسعه آن کمک کنند.


نظر شما :