برگزاری دوره آموزشی « مدیریت بهره‌وری در کسب و کار» در اردبیل

تعادل مناسب بین اثربخشی و کارایی به بهره‌وری می‌انجامد

۰۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۵۶۳۱ رویدادها جدیدها
به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل، دوره آموزشی «آشنایی با اصول و قواعد طراحی و استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری در کسب و کار» ویژه تعاون‌گران و کارشناسان حوزه تعاون، دوشنبه ۷ بهمن‌ماه در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
تعادل مناسب بین اثربخشی و کارایی به بهره‌وری می‌انجامد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، سرپرست معاونت آموزشی جهاد‌دانشگاهی استان در حاشیه برگزاری این دورهآموزشی،گفت: دوره مذکور بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی و به منظور توانمندسازی و توسعه کسب و کارهای تعاونی برگزار شد.

بهرنگ کوهی، مدت زمان برگزاری این دوره را هشت ساعت عنوان و تصریح کرد: در این دوره یک‌صد نفر فراگیر حوزه تعاون حضور داشتند که در پایان، گواهینامه معتبر پایان دوره از سوی جهاددانشگاهی برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود.

 

فرهنگ سازمانی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش بهره‌وری است

در این دوره آموزشی، مدرس کارآفرینی با بیان اینکه نیروی انسانی جزء با ارزش‌ترین سرمایه‌‌های کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: استفاده بهینه و کارآمد از منابع در افزایش بهره‌وری نقش مهمی دارد.

مهدی حسین‌نژاد با اشاره به اینکه برای ارتقا بهره‌وری باید هوشمندانه و با برنامه‌ریزی در جهت تولید و استفاده از منابع عمل کرد، تصریح کرد: در موفقیت برنامه‌ها و رونق تولید تعهد افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بهره‌وری از ضرورت‌های توسعه و رشد هر کشوری است، خاطرنشان کرد: هر فعالیت اقتصادی نیازمند طرح کسب‌وکار و برنامه‌های کاربردی است که در این طرح تمام جنبه‌های مختلف فعالیت پیش از راه‌اندازی مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند در موفقیت نقش مهمی ایفا کند.

مدرس این کارگاه با بیان اینکه خلاقیت یکی از عناصر کلیدی در توسعه اقتصادی است، اضافه کرد: با افزایش ساعت‌کار مفید کارکنان در کشور اعم از جامعه کارگری و کارمندی می‌توانیم شاهد رشد مثبت اقتصادی کشور باشیم.

حسین‌نژاد با بیان اینکه فرهنگ سازمانی از عوامل تاثیرگذار بر شکل‌گیری شخصیت افرد و افزایش بهره‌وری است، خاطرنشان کرد: بکارگیری تفکر سیستمی، ایجاد نظم فکری و رفتاری را به دنبال دارد و تکرار این رویکرد منظم موجب بهبود و رشد شاخص‌های اقتصادی می‌شود.

وی اندازه‌گیری، ارزیابی، برنامه‌ریزی و بهبود را از مراحل چهارگانه بهره‌وری عنوان کرد و افزود : اگر تعادل مناسب بین اثربخشی و کارایی ایجاد شود به بهره‌وری خواهد انجامید.

مدرس این کارگاه با اشاره به اینکه باید تخریب خلاق و نوآوری در فعالیت و ساختارها صورت گیرد تا منابع جدیدی برای رشد در حوزه‌های مختلف ایجاد شود، تصریح کرد: تعیین اهداف منطقی و اولویت‌بندی آنها، برنامه‌ریزی برای استفاده کامل از مجموع منابع قابل دسترس ، تعیین معیارهای عملکرد، سرمایه‌گذاری برای توسعه سازمان، حـذف موانـع، هماهنگی وایجاد ارتباطات، نظارت بر کیفیت و کمیت فعـالیت‌هـا و ایجاد فضا و جو سازمانی مناسب برای رشد و توسعه از اقدامات مدیریتی مهم برای بهبود بهره‌وری است.

 

آلبوم تصاویر این خبر


نظر شما :