با هدف بهره مندی واحدهای فناور صورت گرفت:

انعقاد دو تفاهم نامه همکاری در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ کد : ۱۵۲۸۸ واحدهای فناور جدیدها
معاون فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل از انعقاد دو عنوان تفاهم نامه همکاری در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل با هدف توسعه فعالیت ها و بهره مندی واحدهای فناور خبر داد.
انعقاد دو تفاهم نامه همکاری در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

مهران محمدی در جلسه تبادل این تفاهم نامه ها اظهار داشت: این دو تفاهم نامه با شتابدهنده جاویدان و مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شرکت خاک آب آژیانه منعقد گردیده است تا از نتایج حاصل از آنواحدهای مستقر در مرکز رشد برخوردار گردیده و فعالیت های خود را ساماندهی نمایند.

وی افزود: نیازسنجی، برنامه ریزی، ارزشیابی و برگزاری دوره های آموزشی برای بهره برداران کشاورزی، کارکنان سازمان های مرتبط با بخش کشاورزی و کارشناسان کشاورزی به منظور افزایش دانش فنی و ارتقای مهارت حرفه ای آنان، همکاری در زمینه آموزش کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار در بخش کشاورزی، پیاده سازی علوم مدرن و نوین روز در اراضی مستعد برای کشت محصولات متنوع، همکاری در برگزاری سمینار، جشنواره‌ و کارگاه‌های آموزشی مختلف به منظور کاربردی نمودن آموزش‌ها و تامین نیروی انسانی متخصص و بهره بردار تـوانمند دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای مورد نیاز استان جهت استفاده بهینه با عمکرد حداکثری از اراضی مستعد در بخش کشاورزی  از اهداف مهم تفاهم نامه با مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شرکت خاک آب آژیانه می باشد.

محمدی خاطرنشان کرد: برگزاری سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت ، انجام داوری، نظارت و بررسی نتایج پروژه های تحقیقاتی حوزه کسب و کار و اقتصاد دانش بنیان ،بررسی میزان نیاز به فنآوری های نوین، استفاده از محتوای تولید شده در خصوص کسب و کار های نوپا و استارتاپ ها، اجرای مشاوره های فنی، علمی و مهارتی برای دانشجویان و فناوران در خصوص حوزه های کسب و کار و اقتصاد دانش بنیان و برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارتاپی با محوریت توسعه فضای کسب و کارهای نوپا نیز از اهم اهداف تفاهم نامه با شتابدهنده جاویدان است.

 

مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شرکت خاک آب آژیانه نیز در این جلسه گفت: این مرکز با عضویت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان توانست مجوز فعالیت خود را دریافت نماید و براساس آئین نامه های مراکز به فعالیت های مختلف در حوزه کشاورزی مبادرت می نماید.

پیمان اسماعیلی نسب اظهار داشت: یکی از بخش های فعالیت مرکز مربوط به گیاهان دارویی می باشد و به همین دلیل در صدد آن هستیم تا با همکاری مراکز رشد تخصصی به ویژه مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل هم در بهره مندی از توان نیروی انسانی و هم در راستای ارتقای دانش و مهارت آنان گام برداریم.

وی اذعان داشت: با انعقاد این تفاهم نامه کلیه موارد و درخواست های مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل در اولویت خدمات ما قرار خواهد گرفت و امیدواریم با همکاری دوجانبه بتوانیم در حوزه کشاورزی استان فعالیت های مطلوب و جدیدی را انجام دهیم.

 

مدیر شتابدهنده جاویدان نیز در این جلسه گفت: تفاهم نامه با مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل به منظور ایجاد، گسترش، همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و فعالیت های فناورانه و رویدادهای کارآفرینانه منعقد شده است تا از این طریق به عنوان شتابدهنده بتوانیم به فناوران مرکز رشد خدمات مناسبی ارائه نماییم.

رامین عبدی اظهار داشت: از مدتی قبل هماکری با مرکز رشد را آغاز کرده ایم که نتیجه آن برگزاری سه رویداد کارآفرینی دورهمی و یک سمینار آموزشی بوده است و این موضوع نویدبخش همکاری های سازنده و بزرگ تر در آینده می باشد.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل به لحاظ دارا بودن مراکز تخصصی رشد در حوزه گیاهان دارویی، علمی کاربردی، درمان ناباروری و مطالعات شهری و فعالیت های مطلوب بخش فرهنگی از بستر مناسبی برای گسترش فعالیت ها برخوردار است و امیدواریم از این فرصت برای توسعه برنامه های فناورانه و کارآفرینی بهره برداری کنیم.

گفتنی است مدت زمان این تفاهم نامه ها دو ساله می باشد.

 

تصاویر بیشتر برای این خبر را از اینجا ببینید.

 


نظر شما :