موفقیت  مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل:

شرکت خاک آب آژیانه عنوان فناور برتر جهاددانشگاهی سراسر کشور را کسب کرد

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰ کد : ۱۳۱۶۵ واحدهای فناور جدیدها
معاون فناوری مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در ارزیابی واحدهای فناور مستقر در پارک ها، مراکز رشد و مراکز نوآوری شکوفایی جهاددانشگاهی سراسر کشور، شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه از واحدهای مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل موفق شد عنوان واحد برتر فناور را از میان ۷۰۰ واحد و هسته کسب نماید.
شرکت خاک آب آژیانه عنوان فناور برتر جهاددانشگاهی سراسر کشور را کسب کرد

مهران محمدی اظهار داشت: این شرکت از مرحله ایده پردازی وارد مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل شد و پس از طی درست مراحل و اخذ مجوزهای لازم با قطره ضد سینوزیت "دامپرلی" توانست به مرحله تجاری سازی برسد.

وی افزود: این شرکت که عضو رسمی نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل است، از واحدهای فعال مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل می باشد که بر روی سه محصول به شکل قطره، کپسول و شیاف فعالیت می کند.

محمدی خاطرنشان کرد: قطره ضد سینوزیت این شرکت با همکاری بسیار سازنده دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توانست ضمن اخذ کد اخلاق و کد بهداشت جهانی، کارآزمایی موفقی را در بیمارستان های سبلان و فاطمی اردبیل طی نماید.

وی ادامه داد: در حال حاضر این محصول دارویی در حال تولید در یکی از کارخانه های دارویی می باشد و در آینده می تواند حتی وارد بازارهای دارویی جهانی شود.

معاون فناوری مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: کپسول ضد التهاب زانو و شیاف ضد فیبروم ایده های دیگر این شرکت موفق می باشند که در حال مطالعه و کارآزمایی های لازم می باشند.

وی بیان نمود: شرکت خاک آب آژیانه در سال 97 موفق شد پس از ارزیابی های معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان استان اردبیل شناخته شود.

محمدی اذعان داشت: در گردهمایی پارک ها، مراکز رشد و منش جهاددانشگاهی که روز 22 آبان ماه در دانشگاه فرهنگ و هنر تهران برگزار شد، جایزه این شرکت توسط دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی، دکتر کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف، دکتر سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و دکتر بیجندی رئیس سازمان ستفا اعطا شد.

وی گفت: در حال حاضر 15 شرکت و یک هسته در مرکز رشد جهاددانشگاهی استقرار یافته اند که بزودی استقرار چند شرکت جدید نیز در آن اتفاق خواهد افتاد.

محمدی ادامه داد: در حال بررسی مدلی هستیم که در صورت به نتیجه نرسیدن ایده های شرکت ها یا مسیر حرکت را تغییر دهیم و یا شرکت ها را به منظور مدیریت صحیح منابع از مرکز رشد خارج سازیم تا امکان پذیرش واحدهای جدیدی فراهم آید.

 


نظر شما :