به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل؛

سمینار تخصصی "کاربرد گیاهان دارویی در حوزه زنان و زایمان" برگزار می‌شود

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۶ کد : ۱۲۳۴۹ واحدهای فناور جدیدها
معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان از برگزاری سمینار تخصصی "کاربرد گیاهان دارویی در حوزه زنان و زایمان"  با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در اردبیل خبر داد.
سمینار تخصصی "کاربرد گیاهان دارویی در حوزه زنان و زایمان" برگزار می‌شود

مهران محمدی در این خصوص گفت: این سمینار با هدف ارائه آخرین تحقیقات در مورد گیاهان دارویی موثر در درمان بیماری‌های حوزه زنان و زایمان روز دوشنبه 29 مهرماه جاری از ساعت 15 الی 18 در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار و به شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این سمینار دکتر آرزو معینی، متخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، نرگس صالحی، متخصص بیماری‌های زنان و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، سعید ناصری متخصص فارماکولوژی و مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های داروسازی و زهرا مهربان، متخصص مامایی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در خصوص تحقیقات نوین، چالش‌ها و چشم‌اندازهای این حوزه سخنرانی می‌کنند.

معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان ادامه داد: در این سمینار دکتر رامین نسیمی دوست از متخصصان طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی و رئیس اداره طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در سمینار تخصصی "کاربرد گیاهان دارویی در حوزه زنان و زایمان" حضور خواهند داشت و در قسمت پنل علمی به گفتگو با شرکت کنندگان خواهند پرداخت.

وی افزود: مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان  اردبیل برگزاری این سمینارها را برای توسعه کاربرد گیاهان دارویی در همه حوزه ها ضروری می داند و حمایت لازم را از آن به عمل می آورد.

محمدی اذعان داشت: استخراج مواد اولیه دارویی و تولید داروهای گیاهی با استفاده از گیاهان دارویی موجود در استان، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان و استفاده بهینه از این سرمایه ارزشمند ملی، بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی، کمک به توسعه کارآفرینی در استان، ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش‌مدار و فناور فعال در زمینه‌های فناوری و تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار از اهداف مهم مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل است که امیدواریم با برگزاری اینگونه سمینارها در تحقق آن گام برداریم.


( ۱ )

نظر شما :