برگزاری شورای علمی طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" اردبیل

زیرساخت‌های بهره برداری و ایجاد بازار فروش محصول صنایع تبدیلی در استان فراهم شود

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۲۱۰۱ شوراهای تخصصی جدیدها
دومین جلسه علمی طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" با محوریت الگوی نوین مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
زیرساخت‌های بهره برداری و ایجاد بازار فروش محصول صنایع تبدیلی در استان فراهم شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این جلسه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: جهاددانشگاهی اردبیل در پیشبرد اهداف مهم استانی از جمله اجرای این طرح با برنامه‌ریزی مناسب عمل می‌کند و به یقین اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان اثربخش خواهد بود.

فریبا محمدلو با بیان اینکه پیگیری لازم برای افزایش میزان سهمیه استان اردبیل در این طرح در حال انجام است، افزود: به دلیل اهمیت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار، اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای بهره برداری و ایجاد بازار فروش محصول صنایع تبدیلی در استان فراهم شود، خاطرنشان کرد: در انتخاب پیشران‌ها برای رشته‌های شغلی این طرح باید بسیار دقیق عمل و برای افراد موفق در این طرح به منظور ایجاد انگیزه بیشتر تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به اینکه این طرح از مزایا و جامعیت خوبی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به اینکه طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" برای اولین بار در استان اردبیل اجرا می‌شود لذا دستیابی به اهداف مهم و ارزشمند آن، همکاری و حمایت دستگاه‌های متولی را می‌طلبد.

·جامعه هدف طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" شناسایی شده‌ است

در این جلسه مدیر دفتر تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: همکاری‌های سه جانبه خوبی بین جهاددانشگاهی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل برای اجرای هرچه بهتر طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" صورت گرفته است.

مهران محمدی افزود: خوشبختانه به همت جهاددانشگاهی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان، جامعه هدف طرح با توجه به مهارت، علاقه‌مندی و توانمندی شناسایی شده‌ است و این افراد آماده انجام مراحل مشاوره، آموزش، ارزیابی و ساماندهی برای اتصال به پیشران‌ها و بازار هستند.

وی با اشاره به اینکه آموزش، بازاریابی، اتصال به بازارهای محلی و ملی، برندسازی و استانداردسازی محصولات از مراحل مهم اجرای این طرح است، اضافه کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی اشتغال استان، 9 اولویت شغلی با توجه به مزیت‌ و ظرفیت‌های استانی توسط جهاددانشگاهی اردبیل شناسایی شده است که از این تعداد پنج دسته شغلی در نهایت انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه سهم استان اردبیل از این طرح ملی یکصد و دو نفر است، ادامه داد: طرح مذکور در قالب همکاری و هم‌افزایی با طرح­های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار انجام می­شود.

محمدی از انتخاب و هماهنگی پیشران‌ها طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان خبر داد و یادآور شد: با بهره‌مندی از توانمندی‌ و حمایت‌ پیشران‌ها رسمی، فعال و موفق می‌توان ایجاد اشتغال جامعه هدف را توسعه بخشید.

وی با بیان اینکه این طرح منجر به ارتقاء وضعیت اقتصادی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار می‌شود، ادامه داد: طرح مذکور توسعه فعالیت‌های شبکه‌ای، مشاوره و ارزیابی متقاضیان، توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی، اتصال به بازار و هدفمندی حمایت‌ها و کاهش وابستگی به تسهیلات را به دنبال خواهد داشت.

در این جلسه اعضای شورای علمی در خصوص نحوه ارتباط افراد با پیشران‌ها و نحوه برگزاری همایش‌های تخصصی برای جامعه هدف تصمیم‌گیری کردند.


نظر شما :